کد خبر: ۶۵۴۲۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

رقابت های کشتی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در حالی تا سه ماه دیگر در اندونزی برگزار می شود که حضور کشتی گیران دو تابعیتی سطح این رقابت ها را دوچندان کرده است.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در حالی اسفندماه سال گذشته در کشور قرقیزستان برگزار شد که تعدادی از کشورهای شرکت کننده از کشتی گیران دو تابعیتی و بعضا روسی الاصل در ترکیب تیم های خود استفاده کردند.

ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم، رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم، جبرئیل شاپیف در وزن 86 کیلوگرم سه کشتی گیر داغستانی الاصل ازبکستان هستند. دیوید مودزمانشویلی گرجستانی نایب قهرمان المپیک و نفر سوم جهان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز دیگر کشتی‌گیر دوتابیعتی ازبکستانی هاست.

گئورگی ساکانالیدزه کشتی گیر عنوان دار گرجستانی در وزن 125 کیلوگرم در ترکیب قطر و آدام باتیروف کشتی گیر روسی الاصل در وزن 74 کیلوگرم و دارنده مدال طلای اروپا در ترکیب بحرین و مسلم اولویف و ماگمود موسی یف کشتی گیران روسی الاصل در وزن های 74 و 97 کیلوگرم در ترکیب قرقیزستان به میدان می روند.

نورسلیم سانایف قهرمان وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد آسیا از قزاقستان نیز یکی دیگر از کشتی گیران روسی الاصل حاضر در این رقابت ها بود.

از سوی دیگر با حضور حاجی مراد گاتسالوف بعنوان سرمربی تیم قزاقستان احتمال دارد چند چهره روس نیز در ترکیب این کشور در بازی های آسیایی به میدان بروند. همچنین احتمال حضور کشتی گیران روس در ترکیب کشورهای نظیر تاجیکستان در بازی های آسیایی وجود دارد.

این در حالی است که حضور چهره های نامدار کشتی جهان از کشورهای ژاپن، کره جنوبی و کره شمالی در سبک وزن این مسابقات به سطح فنی این رقابت ها افزوده است.

مسابقات کشتی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31 مردادماه سال جاری برگزار می شود، این رقابت ها در دوره گذشته در 8 وزن آزاد و 8 وزن فرنگی برگزار شد که امسال با توجه به اوزان المپیکی کشتی در 6 وزن آزاد و 6 وزن فرنگی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

بازی های آسیایی تحت تأثیر کشتی گیران دو تابعیتی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر