کد خبر: ۶۵۴۲۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹

ملی پوش فوتبال کشورمان معتقد است که اعتماد و امید مردم به تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ باعث افتخار است.

منتظری: اعتماد و امید مردم به تیم ملی باعث افتخار همه ماست/ انرژی مثبت به ما کمک می‌کندبه گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ پژمان منتظری ملی پوش فوتبال کشورمان درباره آخرین شرایط تیم ملی ایران، اردوی ترکیه، انتظارات مردم و وضعیت رقیبان در جام جهانی روسیه گفت: با سرعت به بزرگترین رویداد ورزشی جهان نزدیک می‌شویم. مطمئنم همه هیجانی که بین هواداران وجود دارد، در بین بازیکنان تیم ملی هم دیده می‌شود. خدا را شکر شرایط تیم ملی خیلی خوب است. درست است که الان حدود بیست روز تا شروع جام جهانی باقی مانده، اما کادر فنی تیم ملی از مدت‌ها قبل برای بازیکنان برنامه ریزی کرده بود. درست است که خیلی از این برنامه‌ها انجام نشد، اما اکنون تنها ۲۰ روز دیگر تا جام جهانی زمان باقی مانده و هر روز یک فرصت طلایی است که ما بهتر و منظمتر وارد جام جهانی شویم.

او افزود: برای اینکه به این جا برسم و شانس حضور در جام جهانی را پیدا کنم، یک سال بسیار سخت را پشت سر گذاشتم. از خیلی چیز‌ها گذشتم که اینجا باشم. مطمئنا اگر آن هیجانات و علاقه‌ای که وجود دارد تا در جام جهانی باشیم، وجود نداشت و همچنین این حس که خودمان را برای تیم کشورمان قربانی کنیم، نبود حاضر نبودم از خانواده ام و از بودن کنار آن‌ها و موضوع این است که تیم ایران در جام جهانی موفق باشد و بعد از آن اگر در کنار تیم ملی باشم خدا را شکر می‌کنم. باعث افتخار است که اگر بتوانم 2 جام جهانی را تجربه کنم. افتخاری است که برای رسیدن به آن خیلی سختی کشیدم و از این اتفاق خوشحال خواهم شد. در یک مقطعی مسابقات انتخابی جام جهانی را به دلیل شکستگی کتف از دست دادم. خیلی از بازیکنان در این چهار سال بودند که کنار تیم ملی بودند و به تیم کمک کردند. مطمئن هستم که آن‌ها هم دلشان مثل همه مردم و مانند همه بازیکنانی که اکنون در تیم ملی هستند در کنار تیم ملی است. رمز موفقیت تیم ملی ایران این است که تیم یکدستی داریم و مطمئنا آن انرژی مثبتی که از سمت مردم به طرف تیم می‌آید خیلی به ما کمک می‌کند.

منتظری عنوان کرد: قهرمانان قاره ها در گروه ما هستند. ایران بهترین تیم آسیا است، مراکش قهرمان آفریقا، پرتغال قهرمان اروپا و اسپانیا قهرمان جهان. این تیم فعلی ایران، تیم خیلی خوبی است و مردم به این تیم خیلی امیدوارند. خیلی خوشحالم که بعضی وقت‌ها مردم صحبت از صعود از این گروه می‌کنند و امید دارند. وقتی مردم در سخت ترین گروه مسابقات به صعود تیم ملی امید دارند واقعا باعث خوشحالی و غرور این تیم است. افتخار می‌کنم در این تیم هستم. این اعتماد و امید مردم به تیم ملی ایران افتخار بزرگی برای کل مجموعه تیم است. مطمئن هستم که این انرژی و امیدی که مردم به ما می‌دهند خیلی می‌تواند در مسابقات سختی که پیش رو داریم به ما کمک کند.

او افزود: وقتی همه کارشناسان دنیا این گروه را سخت ترین گروه جام جهانی می‌دانند، این خودش از سختی کار تیم ملی ایران حکایت دارد. مطمئنا مردم ایران فوتبال را درک می‌کنند و به خوبی شرایط را می‌دانند. مطمئنا می‌دانند که چه کار سختی داریم و امیدوارم در این مدت با انرژی مثبتی که به ما می‌دهند و با حمایتهایشان به تیم ملی ایران کمک کنند. این تیم، تیم خیلی جوانی است. یک پوست اندازی انجام شده و جوانان خیلی خوبی در تیم ملی حضور دارند؛ بازیکنانی که کادرفنی تیم ملی روی آن‌ها سال‌ها مطالعه و کار کرده است. این بازیکنان تنها نیاز به حمایت دارند و مطمئنا انتقاد بی جا و بی مورد به غیر از اینکه فقط به بازیکنان استرس وارد می‌کند و اجازه نمی‌دهد بازیکنان کارشان را انجام بدهند، چیز دیگری ندارد.

مدافع تیم ملی گفت: امیدوارم در کشورمان کمپ‌هایی مانند کمپ بشیکتاش را داشته باشیم. اگر همچنین کمپ‌هایی در کشورمان وجود داشته باشد، مطمئنا خروجی فوتبال ایران چندین برابر می‌شود و می‌توانیم به نتایج خوبی برسیم. متاسفانه این اتفاق چندان در کشورمان نیفتاده، اما خدا را صد هزار مرتبه شکر در زمانی که من فوتبال بازی می‌کنم، مجموعه‌ای به نام پک راه اندازی شده که هر وقت شما لازم هست می توانید بروید و از امکانات آنجا استفاده کنید. پک می‌تواند با کمپ‌های روز دنیا برابری کند. امیدوارم فرایند ساخت زمین چمن در کنار پک ادامه داشته باشد تا بتوانیم مانند کمپ بشیکتاش، کمپ کاملی داشته باشیم. در فوتبال ایران کمپ زیاد است، اما به غیر از پک بقیه آن‌ها با استاندارد‌های فوتبال دنیا برابری نمی‌کنند. اینجا چند تا زمین چمن، سالن‌های وزنه، سالن‌های غداخوری و ... وجود دارد و شرایط به گونه‌ای است که بازیکن می‌تواند اینجا زندگی کند. می‌تواند ساعت ۸ صبح بیاید و تا ساعت ۹ شب اینجا بماند. این کمپ همه چیز دارد و مطمئنا حضور و تمرین در این کمپ کمک خیلی خوبی برای تیم ملی ایران است. تمرین در این کمپ لذت بخش است و باعث می‌شود بازیکنان هیچ دغدغه‌ای به غیر از استراحت و تمرین نداشته باشند.

او عنوان کرد: خیلی کشور‌های بزرگ هستند که اکنون در جام جهانی نیستند، به طور مثال ایتالیا که حذف شد و کمپ این تیم در روسیه با برنامه ریزی سرمربی تیم ملی به ایران رسید. وقتی ایتالیا در این تورنمنت بزرگ غایب است، ترکیه دیگر در مقابل ایتالیا حرفی برای گفتن ندارد، اما این باعث افتخار است که تیم ملی ایران در این تورنمنت حضور دارد. امکانات و بودجه‌ای که در فوتبال ایران هزینه می‌شود با هیچ کدام از این کشور‌ها قابل مقایسه نیست، اما با برنامه ریزی فدراسیون فوتبال و کادر فنی تیم ملی و استعداد‌هایی که در فوتبال ایران حضور دارند، تیم ملی توانسته بر خلاف تیم‌هایی مانند ترکیه، ایتالیا و هلند جزو ۳۲ تیم جام جهانی باشد.

او ادامه داد: مطمئنا بازی بسیار سختی در کشور ترکیه و برابر هواداران این تیم خواهیم داشت. امیدوارم تماشاگران ایرانی هم برای بازی روز دوشنبه در ورزشگاه حاضر شوند. در تیم ملی تعدادی بازیکن جوان حضور دارند و بازی برابر تیمی مثل ترکیه خیلی می‌تواند به ما کمک کند و می‌تواند به ما در رسیدن به اهدافی که در جام جهانی داریم یاری برساند.

منتظری بیان کرد: الان وقت حمایت از تیم ملی ایران است. وقت برای انتقاد همیشه وجود دارد. مهمترین مساله‌ای که الان وجود دارد این است که این تیم نباید با استرس وارد جام جهانی شود. در جام جهانی قبلی تعدادی بازیکن حضور داشتند که با استرس وارد مسابقات شدند. امیدوارم در این جام جهانی یک قوت قلبی وجود داشته باشد که تیم و بازیکنان بدون استرس وارد مسابقات شوند و بدانند حمایت هشتاد میلیونی پشت سر آن‌ها وجود دارد.

انتهای پیام/

اظهارات منتظری درباره تیم ملی فوتبال

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر