کد خبر: ۶۵۴۲۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
سردار سنایی‌راد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون سابق سیاسی سپاه گفت: اروپایی‌ها بدانند جمهوری اسلامی به هر قیمتی پای میز مذاکره با آنها و حفظ تعهدات نخواهد رفت.

سردار سنایی‌راد: تناقض رفتاری اروپا در قبال برجام/ تجربه‌ نشان داده نمی‌توان به اروپایی‌ها اعتماد کردسردار سرتیپ پاسدار رسول سنایی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اظهارات موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه نمی‌توانیم تضمین‌های لازم در برجام را به ایران بدهیم، اظهار کرد: اروپا در مواردی اهداف و ارزش‌های مشترک با آمریکا دارد و در مواردی نیز دارای اختلاف نظر و منافع هستند.

معاون سابق سیاسی سپاه با اشاره به اینکه موگرینی از نقض برجام بیشترین ضرر حیثیتی را خواهد برد، ادامه داد: وی به نمایندگی از اتحادیه اروپا در برجام نقش محوری را برعهده داشت که امروز به راحتی توسط ترامپ نقض شده است.

سنایی‌راد با بیان اینکه اقدام ترامپ بی‌اعتمادی به غرب اعم از آمریکا و اروپا را درپی دارد، افزود: کشورهای اروپایی در فرسایش قدرت و محدودسازی نفوذ جمهوری اسلامی نگاهی شبیه به نگاه آمریکایی‌ها دارند و آنها شیوه‌ مذاکره همراه با تهدید را که شیوه‌ای تکراری در زمان پیشبرد مذاکرات برجام بود دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: اروپایی‌ها درصدد هستند از یکسو جمهوری اسلامی را برای حفظ برجام به مذاکرات تشویق کنند و از طرفی نیز به دنبال عدم بهره‌برداری جمهوری اسلامی از منافع برجام هستند.

معاون سابق سیاسی سپاه با اشاره به اینکه  اروپایی ها  اگر تضمین ندهند و با فریبکاری بخواهند برخورد کنند، بایستی مسئولیت نافرجام ماندن مذاکرات را برعهده بگیرند، ادامه داد: سخن خانم موگرینی تشویق کننده حس بی‌اعتمادی به اروپایی‌ها است، تجربه های پیشین نشان می‌دهد نمی‌توان به اروپایی‌ها اعتماد کرد.

سنایی‌راد تصریح کرد: به نظر می‌رسد اروپایی‌ها قصد تضمین دادن به ایران را ندارند، بنابراین گاهی با بیان اینکه شرکت‌های خصوصی ما نگران تحریم‌های آمریکا هستند دچار  تناقض رفتاری  می‌شوند.

معاون سابق سیاسی سپاه تأکید کرد: کشورهای اروپایی بدانند جمهوری اسلامی به هر قیمتی پای میز مذاکره با آنها و حفظ تعهدات نخواهد رفت.

وی تأکید کرد: تضمین ندادن از سوی اروپایی‌ها ادامه همان روند آمریکا نسبت به برجام است و اگر تضمین های لازم در توافق با بوئینگ پیش بینی شده بود؛ کار به جایی نمی‌رسید که بعد از گذشت بیش از 1 سال حتی یک فروند هواپیما به ما تحویل ندهند.

معاون سابق سیاسی سپاه خاطرنشان کرد: مسئولان باید به اروپایی‌ها  پیام بدهند که جمهوری اسلامی به هر قیمتی در برجام نخواهد ماند، مگر اینکه برجام برای جمهوری اسلامی دارای منفعت باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر