کد خبر: ۶۵۴۲۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲۸۰ تن گل محمدی از باغستان‌های لرستان برداشت شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ هادی سپهوند مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲۸۰ تن گل‌تر (گل محمدی) از باغستان‌های استان لرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه کار برداشت گل محمدی در سطح ۲۲۰ هکتار از گلستان‌های لرستان شروع شده است افزود: کار برداشت گل دو تا سه هفته در استان ادامه دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه ۲۲۰ هکتار از اراضی لرستان زیر کشت گل محمدی رفته است عنوان کرد: ۱۴۰ هکتار از این سطح بارور و ۸۰ هکتار آن به صورت نهال است.

وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود امسال از هر هکتار گلستان گل محمدی بارور دو تن گل‌تر تولید شود که با توجه به این مقدار پیش بینی می‌شود در مجموع ۲۸۰ تن برداشت شود.

سپهوند گفت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون حدود ۸۰ هکتار سطح زیر کاشت گل محمدی در استان افزایش داشته است و اکنون نیز کاشت نهال گلدانی گل محمدی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: توسعه کاشت گل محمدی در استان علاوه بر اینکه سبب ایجاد اشتغال و افزایش درآمد در سطح روستا می‌شود می‌تواند مانع ایجاد مهاجرت‌های جدید از روستا‌ها به شهر‌ها شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان کاشت گل محمدی را یک محصول کم آب بر دانست و خاطرنشان کرد: این محصول می‌تواند در کاهش مصرف و استفاده بهینه از منابع آبی مورد توجه قرار گیرد از طرفی گل محمدی با کمترین سرمایه گذاری از ارزش افزوده بالایی دارد.

وی در رابطه با قیمت هر کیلو گرم گل‌تر در استان نیز گفت: گل‌های محمدی تولیدی استان به ازای هر کیلو گرم گل‌تر به مبلغ ۷ تا ۸ هزارتومان به فروش رسیده و برای گلاب گیری و تهیه اسانس به شهرستان کاشان ارسال می‌شود.

انتهای پیام/د

برداشت گل محمدی در لرستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر