کد خبر: ۶۵۴۲۸۱۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
عضو شورای شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

صدر اعظم نوری با بیان اینکه فلسفه استفاده از نماهای شیشه‌ای بهره مندی بیشتر از آفتاب است، گفت: این موضوع در تهران به استفاده بیشتر از سیستم‌های سرمایشی منتهی می شود.

استفاده از نمای شیشه‌ای هدر دادن انرژی استزهرا صدراعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به استفاده برخی از سازندگان ساختمان از نمای شیشه‌ای گفت: طبق مصوبه شورای شهر استفاده از نمای شیشه‌ای ممنوع است و شهرداری و شهروندان ملزم به اجرای مصوبات شورا هستند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر در مواردی خلاف مصوبه شورا عمل شود، تخلف است و باید با تخلف برخورد شود.

وی افزود: در مورد برخورد با این ساختمان‌ها باید دید که در چه مرحله‌ای هستند و اگر پروانه ساخت صادر شده و نما هم تأیید شده، برای ذی‌نفعان حق ایجاد کرده است؛ لذا جلوگیری از آن خسارت‌هایی را به دنبال دارد که شهرداری باید پاسخگو باشد.

صدراعظم نوری با تأکید بر اینکه فلسفه استفاده از نماهای شیشه‌ای استفاده بیشتر از آفتاب است اظهار کرد: از آن جایی که در تهران معمولا آفتاب زیادی وجود دارد، طبیعی است که استفاده از نمای تمام شیشه‌ای خیلی منطقی نیست.

وی تاکید کرد: از لحاظ فرهنگی مردم ایران در مقابل شیشه مقدار زیادی پرده نصب می‌کنند تا جلوی نور آفتاب را بگیرند. این کار در مجموع سبب می‌شود که مردم ساعات بیشتری را از سیستم‌های خنک‌کننده استفاد کنند و در نهایت موجب اتلاف زیاد منابع انرژی می‌شود.

انتهای پیام /

 

فلسفه استفاده از نمای شیشه ای در ساختمان‌ها

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر