کد خبر: ۶۵۴۳۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اگر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همین امروز برگزار می‌شد، ترامپ به طور قطعی از هر نماینده دموکرات شکست می‌خورد.

نظرسنجی: در صورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا در امروز، ترامپ از دموکرات‌ها شکست خواهد خوردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیوزویک، نتایج یک نظرسنجی که روز چهارشنبه منتشر شده است نشان می‌دهد در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا امروز برگزار شود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور جمهوری‌خواه آمریکا، از هر نامزد  دموکرات دیگری شکست خواهد خورد و دور دوم ریاست جمهوری خود را نخواهد دید.

نتایج نظرسنجی مشترک پولیتیکو و مورنینگ کانسالت نشان می‌دهد تنها 36 درصد از رای دهندگان آمریکایی، رئیس جمهور کنونی آمریکا را به یک نماینده دموکرات ترجیح می‌دهند. این نظرسنجی همچنین نشان داده است ترامپ حمایت بسیاری را خصوصا در میان رای‌دهندگان مستقل از دست داده است.

در این نظرسنجی، این نماینده فرضی دموکرات 44 درصد آرا و ترامپ 36 درصد آرا را به دست آورد. با این حال، مانند تمام نظرسنجی‌های دیگر که در آن درباره رئیس جمهور آمریکا پرسیده می‌شود، در این نظرسنجی جدید اختلاف نظر چشمگیری میان جناح‌های مختلف مشاهده شده است.

86 درصد از دموکرات‌ها اعلام کرده اند در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، کاندیدایی از حزب خود را انتخاب خواهند کرد. این در حالی است که 79 درصد از جمهوری‌خواهان اعلام کرده اند خواستار ادامه فعالیت ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری‌اش هستند.

افزون بر این، در این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان پرسیده شد آیا به نظر آن‌ها باید نامزدهای دیگر جمهوری‌خواه با ترامپ رقابت کنند یا خیر. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد 60 درصد از مردم آمریکا اعلام کرده اند باید دیگر نمایندگان جمهوری‌خواه در مرحله انتخابات درون حزبی، با ترامپ به رقابت بپردازند. حتی 36 درصد شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه نیز اعلام کرده اند باید ترامپ با یک کاندیدای هم‌حزبی خود رقابت کند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، رای‌دهندگان مستقل افرادی خواهند بود که سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا را رقم خواهند زد. کاندیدای فرضی دموکرات در این نظرسنجی 36 درصد از آرای رای‌دهندگان مستقل را به دست آورد. این در حالی است که ترامپ در میان این گروه، تنها 28 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. با این حال، در توضیحات این نظرسنجی آمده است اختلاف 8 درصدی در این آرا، از نظر آماری چندان قابل توجه نیست.

این نظرسنجی در بازه زمانی بین 17 تا 19 مِه برگزار شد. 1990 رای‌دهنده آمریکایی در این نظرسنجی شرکت کرده اند. حاشیه خطای پاسخ‌های این نظرسنجی 2 درصد اعلام شده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر