کد خبر: ۶۵۴۳۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹

گزارش‌ها حاکی است «دویچه بانک» آلمان که متقبل زیان‌های مالی بسیاری شده است، قصد دارد نزدیک به ۱۰ هزار کارمند خود را در سراسر جهان تعدیل کند.

برنامه بزرگترین بانک آلمان برای تعدیل 10 هزار نیروی انسانیبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، یک منبع آگاه اعلام کرد دویچه بانک آلمان قصد دارد نزدیک به 10 هزار کارمند، معادل با یک دهم نیروی کار جهانی خود، را تعدیل کند.

هیئت نظارتی دویچه بانک بعد از ظهر روز چهارشنبه به منظور بررسی کاهش تعداد نیروهای انسانی و دیگر جزئیات برنامه جدید و جامع انجام تغییرات ساختاری در این بانک جلسه‌ای تشکیل داد. این جلسه، یک روز پیش از انجام نشست سالانه این بانک برگزار شده است.

دویچه بانک از اظهار نظر در این‌باره خودداری کرده است.

وال استریت ژورنال روز چهارشنبه نخستین گزارش درباره این تعدیل نیرو را منتشر کرده بود. در این گزارش آمده بود ممکن است اجرای این برنامه به سال 2019 کشیده شود.

این بانکِ متضرر در پی تغییر مدیریت ناگهانی خود در ماه گذشته اعلام کرد پس از متحمل شدن زیان در سه سال گذشته، قصد دارد تمرکز خود را از سرمایه‌گذاری جهانی به اروپا و بازار داخلی خود تغییر دهد.

قرار است بزرگترین بانک آلمان جزئیات بیشتر طرح تغییرات ساختاری خود را روز پنجشنبه اعلام کند.

بلومبرگ نیز اعلام کرد این بانک قصد دارد از چند بازار سهام در سراسر جهان خارج شود. در گزارش بلومبرگ که به نقل از منابع نامعلوم منتشر شده، آمده است دویچه بانک به سرعت حضور خود را در آمریکا کاهش خواهد داد. در این گزارش همچنین آمده است این بانک هم اکنون فعالیت‌های خود را اروپای مرکزی، خاورمیانه و آفریقا کاهش داده است.

دویچه بانک در ماه گذشته اعلام کرد فعالیت‌های خود در سرمایه‌گذاری، به خصوص بازار سهام را کاهش خواهد داد. این بانک همچنین اعلام کرد فعالیت در بخش اوراق قرضه آمریکا و کسب و کارهایی را که در زمینه صندوق‌های پوشش ریسک در آمریکا فعالیت می‌کنند، کاهش خواهد داد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر