کد خبر: ۶۵۴۳۵۲۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم؛

یزدی گفت:با اجرای طرح مشاوره پیش از طلاق از دی ماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری شاهد کاهش 35 درصدی در قم طلاق بوده ایم.

کاهش 35 درصد طلاق در قم به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛حجت الاسلام  یزدی،معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم عصر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم در ساختمان اداری حرم حضرت معصومه(س) افزود: بر اساس این طرح پیش از حضور در کلاس های مشاوره توسط زوجین، هیچ طلاقی در دادگاه های قم ثبت نمی شود و هیچ دفتر ثبتی مجاز به ثبت طلاق نیست.


وی با بیان این که تاکنون سه هزار و 500 تن در این طرح شرکت کرده اند گفت: از یک هزار و 750 خانواده متقاضی طلاق، 450 زوج از طلاق منصرف شده اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم گفت: با اجرای طرح مشاوره پیش از طلاق از دی ماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری آمار طلاق دراین استان 35 درصد کاهش یافته است.


وی گفت: با توجه به موفقیت این طرح در کاهش طلاق، برای موثرتر بودن آن، زوجین بر اساس موضوع محوری طلاق دسته بندی شده و متناسب با آن به صورت تخصصی به آنها مشاوره داده می شود.


یزدی، این طرح را ارزشمند، مهم و تاثیرگذار درحوزه ازدواج و تحکیم خانواده دانست و گفت: با هماهنگی های انجام شده قرار است ثبت رسمی ازدواج زوج های جوان و همچنین ثبت درخواست طلاق تنها پس از تایید گذراندن این دوره ها امکان پذیر باشد.


این طرح به منظور آموزش متمرکز تمامی مزدوجین جوان استان تدارک دیده شده و مهارت های لازم قبل از ازدواج و مشاوره مورد نیاز پیش از طلاق به آنان داده می شود.


وی در ادامه با اشاره به فعالیت های ستاد دیه و انجمن حمایت از خانواده زندانیان دراین استان گفت: سال گذشته سه میلیارد و 290 میلیون ریال از خیرین جمع آوری و 12 میلیارد ریال بدهی زندانیان جرائم غیرعمد در قم پرداخت شد.


یزدی از آزادی 69 زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرین استان در سال گذشته خبر داد و افزود: ستاد دیه قم با برگزاری جشن های گلریزان به دنبال آزادی تعداد دیگری از زندانیان جرائم غیر عمد است.

انتهای پیام/ش

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی استان قم 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر