کد خبر: ۶۵۴۳۷۳۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی از اختصاص بیشترین اعتبارات بودجه امسال به پروژه‌های عمرانی خبرداد.

اختصاص بیشترین اعتبارات بودجه امسال به پروژه‌های عمرانی/ کاهش اعتبارات هزینه‌ای  به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛  اولین شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در سال ۹۷ با حضور استاندار و مسئولان استانی در اراک برگزار شد.

رقیه یادگاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی و دبیر این جلسه با اشاره به افزایش اعتبارات استانی و ملی در بو دجه امسال گفت: اگر نسبت به سال گذشته افزایش بودجه را داریم، اما همچنین بیشترین اعتبارات برای پروژه‌های عمرانی است و باید منابع مدیریت شوند.

یادگاری افزود: در کنار تقسیم بودجه که عادلانه هم هست طرح مطالعه ۹۵ روستای اقتصادی هم مصوب شد که این روستا‌ها در کنار ۱۱۸ روستای سال گذشته را به کارآفرینی و سرمایه گذاری مجهز کنیم.
وی اضافه کرد: اعتبارات  ابلاغی به استان مرکزی    ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که ۳۷۶ میلیارد تومان ان اعتبارات  عمرانی  است  و اعتبارات ملی هم هنوز مشخص نشده است.

کاهش اعتبارات هزینه‌ای در بودجه سال ۹۷

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی هم در این جلسه گفت: اگرچه با کمبود اعتبارات هزینه‌ای در بودجه مواجه هستیم و افزایش هزینه‌های جاری به استان و پروژه‌های عمرانی لطمه می‌زند، اما باید به هر حال بودجه و مصارف را مدیریت کرد.

آقازاده افزود:توزیع عادلانه بودجه و اعتبارات بر اساس وظایف و فعالیت‌های محوله دستگاه‌ها برآورد شده است.

حسینی نماینده آشتیان و تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی هم گفت:۸۵ درصد اعتبارات
بودجه هزینه‌ای و جاری است و کشور گرانی مدیریت می‌شود و پس از خروج آمریکا از برجام شاید شرایط سخت‌تر هم بشودکه باید با مدیریت جهادی و انقلابی از این دوران عبور کنیم.

انتهای پیام / ج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر