کد خبر: ۶۵۴۴۳۰۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
خطیب جمعه قم؛

آیت الله سعیدی گفت:برای دیرباورترین افراد هم ثابت‌شده که آمریکا دغل‌باز است،مسئولان نظام هوشیاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت‌الله سعیدی،امام جمعه قم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مصلی قدس قم با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) درباره لزوم رعایت تقوای الهی اظهار داشت: برخی از مردم زمانی که به احکام دین می‌رسند چون‌ و چرا می‌کنند در حالی‌ که فرد متقی تسلیم امر خداوند است.

وی با اشاره به تفسیر آیاتی از سوره ممتحنه گفت: اگر خانم و آقایی کافر هستند و در اثر تبلیغ دین، مثلاً خانم هدایت‌ شده و مسلمان شد، دیگر علقه زوجیت و پیوند ازدواجی که بین زن و شوهر بود از بین رفته است مگر اینکه شوهر کافر مسلمان شود.

امام‌ جمعه قم یکی از آثار تقوا را تشبه نیافتن انسان به سمت کفار بیان و تصریح کرد: خداوند درآیات خود فرموده مؤمنین لباس دشمنان را نپوشید، خوراک دشمنان را نخورید، و مانند آن‌ها اگر پوشیدید و رفتار کردید شما هم مانند دشمنان من می‌شوید.

آیت الله سعیدی با خیرمقدم به روزه اولی‌ها گفت: امسال کسانی که برای نخستین بار به گرفتن روزه مشرف شده‌اند خیرمقدم گفته و به آنان تبریک می‌گوییم.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر یادآوری نقش‌آفرینی مجاهدان راه خدا است که سال‌ها پیش خونین‌شهر را با مجاهدت و وحدت نیروهای رزمنده آزاده کرده و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند.

خطیب جمعه قم آزادی خرمشهر را لطف خاص امام زمان(عج) و خداوند متعال دانست و ابراز کرد: با پشتوانه خداوند هیچ قدرتی نمی‌تواند جمهوری اسلامی را به‌زانو درآورد چرا که به حول و قوه الهی این نظام اسلامی شکست‌ناپذیر است و همه قبول دارند که با همین منطق فلسطین از چنگال اسرائیل بیرون خواهد آمد.

وی با اشاره به سالروز وفات ام‌المومنین حضرت خدیجه(س) گفت: این بانو قبل و بعد از بعثت تمام وجود خود را تقدیم خداوند و پیامبر اکرم(ص) کرد، ایشان الگوی زنان باایمان ما هستند، و هدیه خداوند به این بانو گرامی اسلام اعطای حضرت فاطمه(س) بود.

آیت الله سعیدی با اشاره به سالروز میلاد امام مجتبی(ع) گفت: از آن حضرت روایت‌شده که بهترین نیکویی اخلاق نیکو است، همچنین این روز را روز اکرام فقرا نیز نام‌گذاری شده است که باید سخاوتمندانه به یاری مسلمانان شتافت.

امام‌جمعه قم با اشاره به دیدار اخیر مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار ایشان مطالب مهمی را بیان کرده‌اند، جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون مقاطع گوناگونی را گذرانده و در هر مقطعی نیز آزمایش و امتحانی داشته که با سربلندی این مقاطع را پشت سر گذاشته است.

وی ابراز کرد: از اول انقلاب دشمنان زیادی داشتیم اما در این میان رژیم جعلی اسرائیل و آمریکای مستکبر ویژگی خاصی داشتند و با انواع فتنه و دسیسه از هیچ دشمنی عدول نکردند که نمونه آن را در قضیه اخیر برجام ملاحظه کردید.

امام‌ جمعه قم با بیان اینکه هر بار دشمنان اسلام و اسرائیل غاصب و آمریکای جهان خوار شکست سختی خورده است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی این‌همه پیروزی‌ها را در سایه ایمان خدا، نصرت الهی و حمایت‌های ولی امر مسلمین به دست آورده و معتقدیم همین راه را تا ظهور امام عصر(عج) ادامه خواهیم داد.

آیت الله سعیدی با بیان سه تذکر در چند محور گفت: آمریکا هیچ‌گاه مورد اعتماد نبوده ونیست و برای دیرباورترین افراد نیز ثابت‌شده که آمریکا دغل‌باز است و باید مسئولان نظام هوشیاری لازم را در این زمینه داشته باشند، همچنین در برابر کسانی قصد براندازی نظام را دارند باید شجاعانه و مقتدرانه ایستاد.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات اقتصادی کشور را نباید به مسئله برجام گره زد، گفت: دشمنان انقلاب و اسلام در کمین هستند که اصل نظام اسلامی را زیر سؤال ببرند.

خطیب جمعه قم با تأکید بر جدی گرفتن مسئله اقتصاد مقاومتی ابراز کرد: کسانی که بانفوذ در صفوف مردم به این شایعات که درنهایت به سود آمریکا و اسرائیل تمام می‌شود بدانند با این عمل خود در هر رتبه‌ای که هستند سبب خشم ملت ایران می‌شوند، و بدانند قبل از خشم الهی این ملت کمر شما را خواهد شکست.

وی گفت: انقلاب اسلامی از ابتدا در مقابل آمریکا سد محکمی را در برابر این رژیم ایجاد کرده است، دولت آمریکا 7 تریلیون دلار در غرب آسیا برای اهداف خود هزینه کرده و حال که دیده به نتیجه‌ای نرسیده دست به حرکت‌های جنون‌آمیز زده ویکی از آن‌ها خروج آمریکا از برجام است.

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: ایرانیان در هشت سال دفاع مقدس به‌خصوص در فتح خرمشهر شجاعت و صلابت خود را نشان دادند و رئیس‌جمهور آمریکا بداند با این رفتارهای خود حتی اپوزیسیون غرب نیز این رفتار آمریکا سرافکنده شده‌اند.

امام‌ جمعه قم با بیان اینکه فصل مشترک جریانات انتخابات عراق و لبنان پیروزی مقاومت در منطقه است، تصریح کرد: تمام هزینه‌هایی که آمریکا در منطقه کرده‌اند برباد رفته، و شکست سیاست‌های استکباری در منطقه را شاهد هستیم.

وی با اشاره به بحث تنبیه رژِیم صهیونیستی توسط نیروهای مقاومت اسلامی ابراز کرد: برای اولین بار بعد از چهل سال از پیروی انقلاب اسلامی نیروهای مقاومت اسلامی با موشک فتح و گراد با 58 موشک پایگاه‌های رژیم صهیونیستی را موردحمله قرار دادند و حتی از گنبد آهنی آنان نیز کاری ساخته نبود.

آیت الله سعیدی  تأکید کرد: رژیم صهیونیستی ناچار شده از طریق نیروهای سازمان ملل پیغام به نیروهای مقاومت بدهد که اگر دست‌بردارید ما نیز دست از کار خود برمی‌داریم و این‌گونه شده که بعد از این پیروی بزرگ سید حسن نصرالله به رژیم صهیونیستی گفت اگر یک‌بار دیگر به پایگاه‌های مقاومت حمله کنید جبهه مقاومت عمق رژیم صهیونیستی را نشانه خواهد گرفت.

انتهای پیام/ش

سخنان آیت الله سعیدی در خطبه های نماز جمعه قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر