کد خبر: ۶۵۴۴۳۲۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲

امام جمعه موقت اصفهان گفت:مقابله با تحریم‌های آمریکا و جلوگیری از فروش نفت باید از سوی ارو‌پا تضمین شود؛ اگر تعللی در پاسخگویی به شروط ما کنند مجددا حق خود را در مورد مسائل هسته‌ای انجام می‌دهیم و اقدامات را شروع خواهیم کرد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،آیت‌الله سید‌ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به دیدار اخیر مسؤولان با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب 6 تجربه را عنوان کردند، یکی اینکه ایران با شرایطی که آمریکا دارد و پایبندی به هیچ نوع تعهدی ندارد، نمی‌تواند با آمریکا معامله کند.

وی افزود:عمق دشمنی آمریکا را باید در این مذاکرات و برخورد‌ها شناخته باشیم و دشمنی آن‌ها فقط به انرژی هسته‌ای و اتمی نیست و این‌ها بهانه است، مشکل این است که کشور از زیر تسلط آن‌ها خارج شده، ولی فقیه را رهبر خود می‌داند، پرچم اسلام را به دست گرفته است و از نفوذ آن‌ها نمی‌ترسد.

امام جمعه موقت اصفهان بیان داشت: تجربه سوم این بود که انعطاف در برابر دشمن آن‌ها را جسور‌تر کرد و ما هیچ  وقت خواهان دشمنی با آمریکا‌ و کشوری دیگر نیستیم؛ تجربه گذشته نشان داد هرجا محکم استادیم، دشمن عقب‌نشینی کرد و به رسمیت‌شناختن انرژی هسته‌ای با مذاکره به دست نیامد و از طریق پیشرفت علمی بود.

مهدوی ادامه داد: تجربه‌ پنجم همراهی اروپا با آمریکا در حساس‌ترین مواقع است و نباید به تبسم آن‌ها دل‌ خوش کنیم یا اعتماد کنیم؛ همچنین نگوییم با موفقیت در برجام مشکلات اقتصادی حل می‌شود و آن‌ها هر وقت بخواهند از برجام خارج‌ می‌شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مشکلات کشور با اقتصاد مقاومتی بر پایه صادرات غیر نفتی و تکیه بر نیروی داخلی حل می‌شود، آن موقع زیاد و کم شدن قیمت نفت تأثیری بر اقتصاد ما نخواهد گذاشت.

وی خاطر‌نشان کرد: همچنین رهبر معظم انقلاب به شروط ما برای ادامه برجام اشاره کردند، سکوت اروپا در خروج از برجام توسط آمریکا یکی از این خیانت‌ها است؛ اروپا نباید حرفی در مورد توان موشکی ما بزند و اگر اینگونه باشد یعنی می‌خواهد توان دفاعی ما ضعیف باشد.

مهدوی گفت: مقابله با تحریم‌های آمریکا و جلوگیری از فروش نفت باید از سوی ارو‌پا تضمین شود؛ اگر تعللی در پاسخگویی به شروط ما کنند مجددا حق خود را در مورد مسائل هسته‌ای انجام می‌دهیم و اقدامات را شروع خواهیم کرد.

امام جمعه موقت اصفهان اذعان داشت: از مجموع فرمایشات رهبر این نکته به دست می‌آید که دشمنی آمریکا با ما روی اصول ما یعنی استقلال، آزادی در تصمیم‌گیری، جمهوری اسلامی و پافشاری روی قوانین اسلام و نه شرقی نه غربی، دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است؛ تا زمانی که روی این اصول هستیم دشمن به دشمنی خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: همینجا اعلام می‌کنیم دشمن شک نکند که ملت ما همیشه روی اصول خود می‌ایستند؛ تجربه گذشته هم از تیم مذاکرده کننده داریم که هر وقت پافشاری کردند و به فرمایشات رهبری گوش دادند موفق شدند و عزت را برای ایران آوردند، اما هرجا تیم مذاکره‌کننده ما به این فرمایشات توجه نکرد این اتفاق رخ نداد.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: رهبر انقلاب تأکید داشت رئیس جمهور آمریکا باید امضا کند که خارج نمی‌شود البته اگر امضا هم می‌گرفتند به این امضا تعهد نداشتند و این باید درسی برای آینده ما باشد؛ این تیم ضمن اینکه زحمت زیادی کشیدند اما در همه مذاکرات جدیت کامل نداشتند و همه فرمایشات رهبر انقلاب را پیاده نکردند.

مهدوی خاطر‌نشان کرد: تیم مذاکره‌کننده بداند از حمایت ملت و رهبر برخوردار هستند و محکم بایستند و از تهدیدات دشمن نترسند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات در لبنان و عراق گفت: دنیای امروز مشاهده کرد آنچه که آمریکا در کشور لنبان و عراق حمایت می‌کرد، آن گروه‌ها نفوذ مردمی ندارند و نفوذ با مقاومت است و این پیروزی سبب تقویت نیروهای مردمی می‌شود و ایستادگی بهتری برابر آمریکا خواهند داشت و به نفع اسلام و ایران خواهد بود.

وی در خصوص برگزاری مراسمات اخیر در اصفهان گفت: صحبتی با شورای شهر، شهرداری و مسؤلان شهر دارم، انتظار است مسؤولان در بین مردم حضور پیدا کنند و ندای آن‌ها را بشنوند؛ معنا ندارد برای سرگرم کردن مردم عده‌ای را کنار پل خواجو و میدان امام جمع کنیم و ناهنجاری‌های صوتی ایجاد کنیم.

مهدوی افزود: اختلاط دختران و پسران و رقص دختران را در بعضی اجتماعات می‌بینییم و عکس‌هایی گرفته شده که درست نیست؛ آیا مسؤولان راضی به اینگونه کار‌های حرام در شهر هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: وقتی صحبت می‌کنیم همه می‌گویند مخالفیم، پس قوه قضائیه جلوی این‌ها‌ را بگیرد، مشکل شهر‌ ما با برگزاری این‌جلسات حل نمی‌شود؛ عده‌ای مراسم عروسی را در یمن به خاک‌ و خون می‌کشند و عده‌ای اینجا مراسم مردم را به حرام می‌کشند، چه کسانی پشت برگزاری این جلسات هستند و نباید از این راه ارتزاق کنند.

وی تصریح کرد: اصفهان نیاز به آرامش و آسایش دارد، نیاز به اتحاد برای مقابله با دشمن داریم نه تغییر به اسم چند خیابان، می‌گویید این کار قطعی نشده اما اصلا می‌دانید مرجع تقلید چه کسی بوده و افتخار جهان اسلام است که می‌خواهید اسم خیابان را عوض کنید.

مهدوی خاطر‌نشان کرد: جلوی مذاکرات خصوصی شورای شهر‌ گرفته شود، دادستان بررسی کند، این نشان می‌دهد فکر‌هایی در شورای شهر است و مردم باید این‌‌ها را بشناسند؛ ما و مردم راضی به تغییرات این چنینی نیستیم و امیدوارم آخرین‌باری باشد که اینچنین صحبت می‌کنم.

امام جمعه موقت اصفهان بیان داشت: اگر‌ فکر می‌کنند کوتاه می‌آییم بدانند اشتباه‌ می‌کنند، این لباس را پوشیده‌ایم که از مردم دفاع کنیم؛ بیکاری مردم با این مراسمات حل نمی‌شود و باید نیاز مردم را پیدا کنیم.

یکی از فواید مهم روزه در ماه مبارک رمضان تحصیل تقوا است، معلوم است پذیرایی خداوند در این ماه مهمانی پذیرایی روحی است.

وی با بیان اینکه دعوت مردم به مهمانی پروردگار متناسب با روح است، افزود: روح انسان به ترک عادت‌های رذیله، صبر در مقابل سختی‌ها و نورانیت و ظرافت نیاز دارد تا بتواند به یاد فقرا باشد و به هم‌نوعان کمک کند، روح انسان به مساوات و اندوخته آخرتی نیاز دارد و همه این موارد در گرو روزه است.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: روح سالم در بدن سالم رشد می‌کند و از فواید روزه صحت جسم است، این روزه است که می‌تواند بدن را از خیلی‌ از بیماری‌های مزمن نظیر بیماری‌های گوارشی که ریشه بسیاری از بیماری‌های دیگر است، فشار خون، گرفتگی عروق، قند، تنبلی کبد و کلیه و بیماری‌های قلبی نجات دهد.

مهدوی بیان داشت: قلب 108 هزار مرتبه در شبانه روز ضربان دارد و در ماه رمضان این ضربان به 93 هزار‌ مرتبه می‌رسد و حدود 15 هزار ضربان قلب کم می‌شود و این به معنای استراحت قلب است.

وی عنوان کرد: روزه ارزان‌ترین، فراگیر‌ترین، در دسترس‌ترین و ساده‌ترین درمان اجتناب از خوردن غذا است؛ در مقابل بسیاری از بیماری‌ها نتیجه پر‌خوری و مداوم‌خوری است و روزه‌دار از پر‌خوری و ریزه‌خوری اجتناب می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری افزود: ارزش حضور در نماز جمعه بسیار زیاد است و در روایات نیز به صراحت به آن اشاره شده است، حتی ملائکه برای کسی که همیشه در نماز جمعه حضور داشته و روزی به دلیلی نتوانسته حضور پیدا کند، دعا می‌کنند.

وی اذعان کرد: بر اساس آیات قرآن مشخص می‌شود استجابت دعا در ماه رمضان بسیار زیاد است و این همان محبتی است که خداوند بر بندگانش در این ماه می‌کند؛ خود را برای عبادت و خواندن خداوند در شب‌ها و روز‌های این ماه مبارک و به خصوص شب‌های قدر آماده کنید، شب‌های قدر فضیلت زیادی دارد و شبی است که خداوند متعادل نزول دفعی قرآن انجام داده است.

مهدوی با توصیه مردم به اعتکاف در دهه آخر ماه رمضان، تأکید کرد: گرچه در ماه رجب معتکف بودید اما بدانید دستور اهل بیت به اعتکاف در دهه آخر ماه رمضان بسیار بیشتر است؛ امسال شب ۲۳ رمضان مقارن با شب جمعه شده و این بسیار با‌فضیلت است.

 

انتهای پیام/م

 

خطبه های نماز جمعه اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر