کد خبر: ۶۵۴۴۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵

سازمان ملل از ائتلاف متجاوز به یمن با هدایت عربستان سعودی خواست فرایند واردات مواد غذایی و سوخت به داخل یمن را تسریع کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک لوکاک، هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن روز جمعه از ائتلاف متجاوز به رهبری سعودی که کنترل بنادر یمن را در دست دارد خواست فرآیند واردات مواد غذایی و سوخت به داخل این کشور را تسریع کند.

لوکاک هشدار داد ده میلیون یمنی دیگر ممکن است تا پایان سال با خطر گرسنگی روبرو شوند.

پس از سه سال جنگ، یمن به بزرگ‌ترین بحران انسانی دنیا تبدیل شده است به گونه‌ای که هشت میلیون و چهارصد هزار نفر به شدت با کمبود مواد غذایی روبرو هستند و ممکن است از گرسنگی بمیرند.  

لوکاک در بیانیه‌ای که در ژنو قرائت شد، گفت: "من در مورد کاهش اخیر واردات مواد غذایی از طریق بنادر دریای سرخ بسیار نگران هستم. "

در پایان سال گذشته به مدت چندین هفته ائتلاف سعودی بنادر یمنی را محاصره کرد؛ این مسئله تأثیر شدیدی بر یمن گذاشت که به طور سنتی ۹۰ درصد مواد غذایی خود را وارد می‌کند.

ائتلاف سعودی به خاطر فشار‌های بین المللی محاصره را لغو کرد، اما بازرسی کشتی‌ها را تشدید کرد.

لوکاک گفت: واردات مواد غذایی و سوخت به کمتر از میانگین زمان قبل از محاصره رسیده است. "اگر شرایط بهبود پیدا نکند، ده میلیون نفر دیگر تا پایان سال جاری گرفتار خواهند شد. "

هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن گفت: به خاطر تأخیر‌های زیاد ناشی از بازرسی‌های ائتلاف سعودی، کشتی‌های تجاری دلسرد شده اند.

سازمان ملل ماه گذشته به منظور تسریع فرایند کمک‌ها به یمن، کار بازرسی کشتی‌ها را خود برعهده گرفت.

حدد ده هزار نفر در جنگ یمن کشته شده اند و سه میلیون نفر نیز در داخل کشور آواره گشته اند.

لولاک گفت: مواد اساسی مورد نیاز مردم از جمله دارو برای مقابله با بیماری اسهال همچنان در فهرست کالا‌هایی قرار دارد که واردات آن ممنوع است.

انتهای پیام/

هشدار سازمان ملل درباره کمبود مواد غذایی در یمن

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر