کد خبر: ۶۵۴۴۸۹۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴

سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه خواستار همراهی و همکاری ارگان‌های ذیربط برای ارتقای سطح سلامت مردم و ساماندهی دستفروشان در شهرستان شد.

دستفروشان در عسلویه ساماندهی شوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، جاسم زارعی صبح شنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی با قدردانی و تشکر از همکاری‌های مستمر شهرداران عسلویه، نخل تقی و چاه مبارک اظهار داشت: دوره طلایی تعامل شهرداران و شبکه بهداشت بی شک در این دوره است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه خاطرنشان کرد: از این فرصت پیش آمده باید نهایت بهره برداری برای ریل گذاری صحیح و اساسی در زمینه ساماندهی روزبازار‌ها و دستفروشان شود.

زارعی خواهان ادامه این تعامل و همکاری شد و بر الزام عرضه کنندگان مواد غذایی در روزبازار‌ها به رعایت ضوابط بهداشتی مورد نظر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان تاکید کرد.

لزوم نظارت بر فروش مواد غذایی

وی از شهرداری‌ها درخواست کرد که این مهم را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار داده و اقدامی عاجل برای مسقف کردن و محصور کردن فضای ارائه کالا‌ها و اقلام غذایی و بهداشتی مورد نیاز مردم در بازار روز انجام پذیرد.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان همچنین پیگیر تفکیک فروشندگان مواد غذایی و پروتئینی از فروشندگان مواد غیر غذایی شد که مخاطرات زیادی برای مردم در هنگام خرید به لحاظ بهداشتی ایجاد کرده است.

حذف فروشندگان خارجی

وی افزود: باید برای فروشندگان مواد لبنی و پروتئینی و همچنین مواد فاسد شدنی تدابیری از جمله کانکس سیار یا ثابت که تحت نظارت بهداشت باشد اندیشید.

زارعی درخواست پیگیری و حتی حذف فروشندگان خارجی بدون مجوز مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی را مطرح کرد و آن را مورد نقد قرار داد.

نظارت بر وضعیت آب

وی تصریح کرد: شبکه بهداشت ودرمان به منظور اطمینان از سلامت آب شرب تمام توان خود را به کار گرفته و به لطف خداوند تا کنون مواردی از همه گیری بیماری‌های منتقله از آب آشامیدنی در شهرستان گزارش نشده است، اما در بحث پدافند غیر عامل نظارت بر آب شرب به منظور حفظ کیفت آب در حد استاندارد‌های ملی همواره بایستی مد نظر متولیان امر باشد.

وی همراهی وتعامل شرکت‌های آبفار و آبفا را بیش از پیش در این امر مهم بسیار ضروری دانست.

اولین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی سال ۹۷ شهرستان عسلویه در فرمانداری برگزار شد که دو موضوع بررسی وضعیت سلامت آب شرب شهرستان، اتخاذ تصمیمات و ایجاد تمهیدات لازم برای سامان دهی بازار روز و دستفروشان در دستور کار قرار گرفت که در انتها پس از ارائه نقطه نظرات اعضای محترم شورا به جمع بندی لازم بعنوان مصوبه لازم الاجرا در چند بند مورد تایید اعضا قرار گرفت.

انتهای پیام/ب

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر