کد خبر: ۶۵۴۴۹۰۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم عنوان کرد؛

رشیدی گفت:۱۵۶هزار صندوق در منازل، معابر و ادارات استان وجود دارد، به دنبال استفاده از سامانه‌های الکترونیکی برای جمع آوری صدقات هستیم تا فرآیند صدقه دادن برای مردم تسهیل شود.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛اکبر رشیدی،معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم، با اشاره به کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان قم گفت: سال گذشته مردم استان 38 میلیارد و 400 میلیون تومان به این کمیته کمک کردند که این کمک‌ها هم به صورت نقدی و هم به صورت کالا بود.

وی ادامه داد: امسال به دنبال افزایش 25 درصدی کمک‌های مردم استان قم به کمیته امداد هستیم تا علاوه بر حفظ منابع درآمدی گذشته، این منابع را افزایش بدهیم.

رشیدی با اشاره به میزان جمع آوری صدقات در استان قم تصریح کرد: در سال گذشته 10 میلیارد و 500 میلیون تومان صدقه توسط کمیته امداد در استان جمع آوری شد، به دنبال رساندن این عدد به 12 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال جاری هستیم.

وی ادامه داد: حامیان در طرح اکرام ایتام مبلغی را به صورت ثابت در هر ماه به ایتام پرداخت می‌کنند، سال گذشته در قالب این طرح، 9 میلیارد و 600 میلیون تومان کمک مردمی در استان قم جمع آوری شد، سال جاری به دنبال رساندن این عدد به 11 میلیارد تومان هستیم.

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم اضافه کرد: بخشی از درآمدهای این کمیته از صندوق‌های صدقات است، 156 هزار صندوق در منازل، معابر و ادارات استان وجود دارد، به دنبال استفاده از سامانه‌های الکترونیکی برای جمع آوری صدقات هستیم تا فرآیند صدقه دادن برای مردم تسهیل شود.

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم در پایان  یادآورشد: امسال در ماه رمضان علاوه بر اجرای طرح اکرام ایتام و طرح محسنین به دنبال اجرای طرح تکریم سالمندان برای نخستین بار در استان هستیم، کمیته امداد 11 هزار سالمند بالای 60 سال را در استان قم زیرپوشش دارد. این سالمندان مشکلات زیادی در زمینه مسائل معیشتی و درمانی دارند و به دنبال استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای حل مشکلات سالمندان زیرپوشش کمیته امداد در استان هستیم.

انتهای پیام/ح

جمع آوری بیش از ۱۰ میلیارد تومان صدقه در استان قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر