کد خبر: ۶۵۵۴۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
کد خبر : ۶۵۵۴۳۲۰

سارقان منزل شرق تهران که بیش از 800 میلیون تومان طلا و ارز را سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

جزئیات سرقت 800 میلیونی از منازل شرق تهرانبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ داوود فرد معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر عنوان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مشابه در منطقه مجیدیه تهران که عمدتا هموطنان ارامنه در آنجا سکونت دارند ، موضوع جهت رسیدگی ویژه در دستور کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در بررسی های میدانی بعمل آمده از محل های سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت ها باید توسط یک گروه از سارقین منزل انجام شده باشد که به شیوه تخریب در منازل، در ساعت های اولیه شب اقدام به سرقت نموده و در سرقت های خود نیز تنها طلاجات و وجوهات نقد داخل منازل را سرقت کردند .

وی گفت: در ادامه اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری این گروه از سارقین و در بررسی تصاویر بدست آمده از یکی از محل های سرقت که در آن از دوربین های مداربسته استفاده شده بود، کارآگاهان موفق به شناسایی به یکی از سارقین حرفه ای منزل به نام احمد . غ ( 27 ساله ) شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در بررسی سوابق این متهم مشخص شد که وی پیش از این نیز بارها به اتهام سرقت منزل دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار پس از طی کردن 6 سال دوران محکومیت به تازگی از زندان آزاد شده و مجددا سرقت های منزل را از سر گرفته است .

سرهنگ داوودفرد اعلام کرد: با شناسایی دقیق احمد به عنوان یکی از سارقین، دستگیری این متهم حرفه ای در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و پس از شناسایی مخفیگاهش در حاشیه جنوبی شهر تهران در مورخه 31 اردیبهشت 1397 در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از این محل مقادیری از اموال مسروقه کشف شد.

وی گفت: احمد . غ پس از انتقال به اداره هفدهم پلیس آگاهی و در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد و مدعی بود که این بار پس از آزادی از زندان هیچگونه سرقتی انجام نداده اما با ارائه دلایل و قرائن غیر قابل انکار از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشود و به ایجاد گروهی از سارقین به سرگردگی خود و انجام سرقت های متعدد در مناطق شرق تهران بویژه در منطقه مجیدیه تهران اعتراف کرد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: احمد . غ که اعتیاد شدیدی به هروئین و شیشه دارد، در اعترافاتش ضمن معرفی سه همدست دیگر خود عنوان داشت که در ساعت های اولیه شب و در زمانیکه چراغ خانه ای روشن نمی شد، اقدام به شناسایی محل های سرقت خود می کردند و در ادامه با اطمینان از عدم حضور صاحبخانه در منزل ، به شیوه تخریب و توپی زنی وارد منازل شده و سرقت های خود را انجام می دادند .

سرهنگ کارآگاه داوود فرد در ادامه افزود: با شناسایی سه عضو دیگر این گروه از سارقین حرفه ای و سابقه دار، کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی در چندین مرحله اقدام به دستگیری سه عضو دیگر این گروه از سارقین کردند. در ادامه تحقیقات و با بررسی پرونده های مشابه تعدادی از محل سرقت های شناسایی و مالباختگان به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند .

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص ارزش مالی این پرونده نیز گفت: با شناسایی تعدادی از محل سرقت و در بررسی اظهارات و شکایت مالباختگان، تاکنون ارزش مالی این پرونده به بیش از 800 میلیون تومان رسیده و در حال حاضر تحقیقات از متهمین جهت شناسایی دیگر محل های سرقت در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی دادسرای ویژه سرقت در اختیار پلیس اگاهی قرار دارند .

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر