کد خبر: ۶۵۵۸۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
قدیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جنیدی‌/بازسازی 46 خانه بهداشت در مناطق زلزله زده کرمانشاه بوسیله خیرین/ اضافه شدن 50 تخت بیمارستانی در شهر سرپل ذهاب به همت خیرین کاشانینماینده وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: با همت خیرین کاشانی ۵۰ تخت به بیمارستان‌های سرپل ذهاب اضافه می‌شود.

طیب‌ قدیمی‌ نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در امور مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: در حال حاضر شرایط مناطق زلزله زده کرمانشاه مانند سر پل ذهاب‌ یا قصر شیرین بهتر از زمان قبل از زلزله است و هیچ کمبودی‌ در شاخه پزشکی عمومی در این مناطق نداریم.

وی ادامه داد: طرح گسترش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه‌ به خوبی انجام می‌شود و خوشبختانه این خدمات هیچگونه کاهش کمی و کیفی نسبت به قبل از زمان زلزله نداشته است.

باز سازی بیمارستان 50 تختخوابی سر پل ذهاب

قدیمی‌ با اشاره به اینکه در تاریخ 16 آذر بیمارستان شهدای سر پل ذهاب با همان ظرفیت قبل از وقوع زلزله‌  باز سازی شده است، افزود: بیمارستان شهدای سرپل ذهاب  خدمات بهداشتی و درمانی‌ به مردم ارائه می‌دهد و تعداد تخت‌های این بیمارستان‌ موقت به 65 عدد رسیده است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در امور مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه ادامه داد: خیّرین‌ سلامت در حال ساخت ساختمان‌ جدید داخل فضای بیمارستان شهدای سر پل ذهاب  هستند که بعد از راه‌اندازی کامل، 50 تخت به تعداد تخت‌های شهر سر پل ذهاب اضافه می‌شود.

تعمیر مرکز جامع سلامت در مناطق زلزله زده کرمانشاه

وی با اشاره به اینکه ضریب‌ اشغال تخت‌های بیمارستانی‌ در مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه‌ 56 درصد بوده است، افزود: مراکز بهداشتی و درمانی در شهرهای آسیب دیده مانند سر پل ذهاب، قصر شیرین، گیلان غرب، اسلام‌آباد و ثلاث‌ باباجانی‌ اعم از خانه بهداشت  و مراکز جامع سلامت تعمیر شده است بطوریکه‌ بیش از 170 مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت در این طرح،  تعمیر اساسی شده است.

قدیمی عنوان کرد:کار احداث  46 خانه بهداشت و 8 مرکز جامع سلامت که آسیب کلی دیده بودند به وسیله خیّرین‌  آغاز شده است، امیدوارم در سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه‌ خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر