کد خبر: ۶۵۵۹۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد مطرح کرد؛

رهایی گفت: سند آمایش آموزشی دانشگاه آزاد با مهندسی مجدد رشته‌ها از موازی کاری جلوگیری خواهد کرد.

بررسی سند آمایش آموزشی در دانشگاه آزادبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی  با بیان اینکه تهیه سند آمایش آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: کمیته آمایش از آبان ماه سال گذشته به منظور جمع آوری اطلاعات اولیه، وضع موجود و چالش‌های واحد‌های دانشگاهی راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ منطقه آمایشی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شده است، افزود: تعداد واحدها، اعضای هیات علمی و تعداد دانشجویان در هر یک از واحد‌ها مشخص و جلساتی با مسئولان همه مناطق آمایشی برگزار شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مطالعات گسترده‌ای برای شناسایی نیاز‌ها و مزیت‌های منطقه‌ای  همچنین پتانسیل‌های تخصصی استان‌ها صورت گرفته که براساس آن‌ها ساماندهی رشته‌ها انجام شود.

بازمهندسی و ساماندهی رشته های تحصیلی

 رهایی با تأکید بر اینکه سند آمایش آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری نشست‌های استانی تا نیمه تابستان امسال اجرایی می‌شود، اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات، بازنگری، مهندسی و ساماندهی مجدد رشته‌های تحصیلی است، به طوری که در حال حاضر در هر استان شرایط رشته‌ها، میزان تقاضای دانشجو، داوطلب و پتانسیل اعضای هیات علمی متناسب با مزیت‌های استانی در حال بررسی است.

 رهایی اظهار امیدواری کرد که اجرای سند آمایش آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مبنای تمام  فعالیت‌های آموزشی در آینده باشد.

پراکندگی دانشجو به واحدهای دانشگاهی ضرر می زند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در هر منطقه و استان قطب‌های تخصصی شکل می‌گیرد و با مهندسی مجدد رشته‌ها از موازی کاری جلوگیری خواهد شد، گفت: هم اکنون رشته‌ها متناسب با میزان تقاضا در واحد‌های دانشگاهی وجود دارد و پراکندگی در توزیع دانشجو نداریم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، پراکندگی دانشجو را از عوامل ضرردهی واحد‌های دانشگاهی دانست و افزود: اگر تجمیع اجرا و کلاس‌های درس با تعداد کافی دانشجو تشکیل شود، از ظرفیت اساتید و دانشگاه نهایت استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر