کد خبر: ۶۵۶۳۱۲۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
در صحن علنی مجلس قرائت شد:

گزارش عملکرد دولت درباره نحوه اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در مجلس قرائت شد.

ارائه گزارش کمیسیون ویژه اصل 44 درباره نحوه اجرای قانون تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتیبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رحیم زارع در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 23 خردادماه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را قرائت کرد.

در این گزارش آمده است اگرچه تاکنون اقدامامتی در قوه قضاییه و مجریه مشابه با قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی انجام شده است، اما بررسی‌های کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی نشان می‌دهد که مفاد این قانون تا به حال اجرا نشده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که در تصویب نامه تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مقرر شده است که وزرای کابیه و روسای سازمان‌های اصلی چون سازمان صدا و سیما و معاونان رئیس جمهور در این ستاد حضور داشته باشند. اما همان طور که مشخص است اکثریت اعضای این ستاد از قوه مجریه بوده و هیچ عضوی از قوای دیگر در این ستاد عضویت ندارند.

بر اساس این گزارش و مطابق با ماده 3 قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دولت اجرای قوانین مربوط به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در اولویت قرار داده و در لوایح ارسالی چون برنامه پنج ساله و بودجه‌های سنواتی این سیاست‌ها و احکام قانونی مرتبط را مدنظر قرار دهد اما مفاد این ماده نیز به صورت کاملا حداقلی اجرا شده است.

همچنین در بخش دیگری از این گزارش تأکید شده است که با توجه به عدم تشکیل شورای فرا قوه‌ای مدنظر این قانون، مفاد ماده 4 قانون نیز عملیاتی نشده و تا به حال گزارش‌های سالیانه عملکرد قوا و برنامه‌های آتی آنها در صحن علنی مجلس قرائت نشده است.

برای مشاهده متن کامل گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر