کد خبر: ۶۵۶۳۸۶۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵

مدیران شهرداری اصفهان پس از دیدار و مذاکره با مسئولان شهرداری شهرکرد، این بار راهی یزد شدند و با هدف تقویت تعاملات شهر و شهروندی و افزایش دوستی دو شهر، با مدیران شهری یزد دیدار کردند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،معاون شهردار اصفهان در این دیدار گفت: شهرداری ها تا دهه ۸۰ رویکرد خدماتی و از این دهه به بعد در کنار رویکرد خدماتی، رویکرد فرهنگی نیز داشتند. از نیمه دهه ۸۰ به بعد سرعت تحولات به گونه ای است که رویکرد خدماتی در کنار اقدامات فرهنگی با تأکید بر فرهنگ شهرنشینی شکل می گیرد، زیرا شهرداری ها متوجه شدند اقدامات عمرانی نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارد از همین رو کمیته ای با نام کمیته شهروندی در شهرداری ها تشکیل شد و تکالیف شهروندی را به مردم گوشزد کرد. 

محمدعیدی با اشاره به رویکرد شهر فرهنگی تصریح کرد: رویکرد شهرهای دنیا هم اکنون حرکت به سمت تحقق شهر فرهنگی است. در شهر فرهنگی، توازن بین انسان و بنا حفظ می شود و این تفکر وجود دارد که با شهر باید مانند یک موجود زنده رفتار کرد چرا که در غیر این صورت هیچ تضمینی برای احترام شهروند به شهر وجود ندارد. در این رویکرد، انسان، بنا و بنا، انسان را می سازد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان زمینه تحقق شهر خلاق را ایجاد شهر فرهنگی دانست و گفت: برای رسیدن اصفهان به شهر فرهنگی گام های بسیاری مانند تک هدف بودن به جای هدف های پراکنده، تحقق خلاقیت های فرهنگی، احترام به حقوق فرهنگی شهروندان، توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در شهر، مشارکت پذیری و مشارکت جویی شهروندان در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: شهرداری ها برای تحقق شهر فرهنگی نمی توانند به صورت نقطه ای عمل کنند، بنابراین اصفهان نمی تواند شهر فرهنگی را بدون نگاه به شهرهایی مانند یزد و شهرکرد که با اصفهان در یک محور تمدنی قرار دارند، ایجاد کند.

عیدی اظهار کرد: لازم است از تمام سرمایه های خود در بخش های مختلف فرهنگی، موسیقی، هنرهای تجسمی، ورزشی، گردشگری و ... که همان اقتصاد فرهنگ است به درستی استفاده کنیم و سبب توسعه پایدار شهرها شویم.

وی با بیان اینکه تعاملات اصفهان و یزد در حوزه گردشگری می تواند سبب رونق گردشگری شود، افزود: باید شبکه ای از شهرهای همگن برای بازتولید انسجام فرهنگی ایجاد کرد تا بتوانیم از برکات اقتصاد خلاق بهره مند شویم.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر