کد خبر: ۶۵۶۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸

رئیس جمهور فرانسه دعوت به شرکت در ضیافت سالانه شام شورای مسلمانان فرانسه را رد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آناتولی، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در ضیافت سالانه شام شورای مسلمانان فرانسه شرکت نکرد و ادوار فیلیپ، نخست وزیر این کشور نیز حاضر به سخنرانی در این ضیافت نشد.  

احمد اوگراس، رئیس شورای مسلمانان فرانسه تاکید کرد غیبت امانوئل مکرون در ضیافت سالانه شام در عصر روز سه شنبه از نظر جامعه مسلمانان تحریم قلمداد شده است.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه اعلام کرده بود در این مراسم سخنرانی خواهد کرد اما وی نیز به دلیل فشار برنامه‌های کاری در این مراسم سخنرانی نکرد.

نشریه لو پاریزین اعلام کرد شورای مسلمانان فرانسه روز سه شنبه طبق روال مراسم سالانه افطار برگزار کرد. امانوئل مکرون دعوت به شرکت در این ضیافت را رد کرد و ادوار فیلیپ ساعت بیست و سه و پانزده دقیقه در این مراسم حاضر شد. او بر خلاف برنامه، در این ضیافت سخنرانی نکرد.  

احمد اوگراس ضمن ابراز تاسف از غیبت امانوئل مکرون در این مراسم گفت: او نماینده فرانسه است، او رئیس بزرگ است! غیبت او از نظر جامعه مسلمانان تحریم قلمداد می‌شود. جامعه مسلمانان می‌خواهد مورد احترام باشد و به عنوان فرزند جمهوری پذیرفته شود.

به نوشته روزنامه لوفیگارو، یکی از مشاوران کاخ الیزه خاطرنشان کرده است که رئیس جمهور قصد ندارد همه ساله در این مراسم شرکت کند. این یک اجبار نیست.  

لو پاریزین تاکید کرد الیزه هم اکنون روی طرح بازسازی اسلام فرانسوی کار می‌کند(!) و ریاست جمهوری ترجیح می‌دهد پیش از به نتیجه رسیدن و اتمام کار در این ضیافت شام شرکت نکند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر