کد خبر: ۶۵۶۴۲۵۰
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی خبرداد؛

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت:استان مرکزی با تولید سالانه ۱۴۵ میلیون گل فصلی و نشایی رتبه اول کشور را دارد.

استان مرکزی با تولید ۱۴۵ میلیون گل فصلی و نشایی رتبه اول کشورزارعی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی  در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ گفت: استان مرکزی با تولید سالانه ۱۴۵ میلیون گل های فصلی و نشایی در سال رتبه اول کشور و در زمینه گلهای شاخه بریده با تولید سالیانه بیش از ۲۴۵ میلیون شاخه گل رتبه دوم کشور را دارد.

زارعی افزود: استان مرکزی با تولید ۴۵ میلیون گل های گلدانی در سال رتبه سوم کشور و همچنین با تولید سالانه ۸۴ میلیون درخت و درختچه های زینتی رتبه سوم کشوری را در این زمینه دارد.

وی اضافه کرد: سطح تولید گل و گیاه در استان مرکزی بیش از هزار و ۳۰ هکتاراست که ۴۲۵ هکتار آن در فضای گلخانه ای و ۶۰۵ هکتار هم در فضای آزاد است و با این سطح زیر کشت استان رتبه دوم تولید را در کشور دارد.

صادرات ۱۵ میلیون دلاری گل از استان مرکزی به کشورهای اروپایی و آسیایی

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: در سال گذشته صادرات گل از استان مرکزی به کشورهای اروپایی و آسیایی ۱۵ میلیون دلار درآمد ارزی داشته است.

وی بیان کرد: عمده کشورهای تولید کننده گل و گیاه در جهان به ترتیب هلند کلمبیا ایتالیا اسپانیا و کنیا هستند که کشور ایران در این جایگاه رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داده است

به گفته حجتی وزیر جهاد کشاورزی یکی از بهترین راه ها برای استفاده از آب موجوددر کشور، توسعه گلخانه هاست و دولت با تشویق کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و حمایت‌هایی که از این حوزه دارد قصد توسعه گلخانه ها را دارد.

انتهای پیام / ج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر