کد خبر: ۶۵۶۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی ؛

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی گفت: این استان دومین واحد کتابخانه‌ای منتشرکننده کتاب بریل برای نابینایان در کشور است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ خدایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: استان آذربایجان شرقی  دومین واحد کتابخانه‌ای منتشرکننده کتاب بریل برای نابینایان در کشور می‌باشد و تاکنون ۱۴عنوان کتاب بریل در آن به چاپ رسیده است.

وی افزود:سال گذشته ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار به کتابخانه‌های عمومی استان اختصاص یافت که تاکنون ۷۲ درصد این بودجه جذب شده است.

وی با اشاره به تخصیص نیم درصد درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی، ادامه داد: بابت بدهی‌های سال‌های ۸۳ تا ۸۹ و ۹۱ و ۹۲ از شهرداری تبریز سه و نیم میلیارد تومان دریافت شده است.

خدایی با بیان اینکه ۱۱۲ باب کتابخانه عمومی در سطح استان فعال است، گفت: احتمال تعطیلی کتابخانه روستای 'پورزمان مولان' به دلیل مهاجرت زیاد و کاهش تعداد اعضا وجود دارد و کتابخانه نبی اکرم به دلیل تعمیرات و وجود مشکلات مالکیتی در حال حاضر غیرفعال است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع سه کتابخانه سیار در استان، در حال حاضر ۲ کتابخانه سیار فعال است، گفت: سه هزار و ۹۰۳ نفر عضو این کتابخانه‌ها می‌باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی تعداد کتاب کتابخانه‌های استان را بیش از ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار نسخه اعلام کرد و افزود: ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ نفر در کتابخانه‌های عمومی نهادی و ۱۰ هزار و ۹۴۶ نفر در کتابخانه‌های مشارکتی آذربایجان شرقی عضو فعال هستند. 

 

انتهای پیام/ش

بیش از ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار نسخهکتاب در کتابخانه‌های آذربایجان شرقی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر