کد خبر: ۶۵۶۴۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰

جام جهانی فوتبال زمانی مناسب برای گسترش بیماری های مسری و همه گیر است و حتی زمینه ایجاد اپیدمی جهانی بیماری های واگیر را دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان بخش بیماری‌های مسری سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اند در طول جام جهانی فوتبال با کشورروسیه همکاری دربخش سلامت، ترویج شعار‌های حفظ سلامت و نیز جلوگیری از گسترش بیماری‌های همه گیر انجام و تلاش خود را برای جلوگیری از بروز بیماری‌های مسری درطول برگزاری مسابقه‌ها انجام خواهند داد.


جام جهانی ۲۰۱۸ از ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای سال جاری در ۱۱ شهر روسیه برگزار می‌شود؛ مسافران قبل ازسفر به روسیه باید اقدام‌های ایمنی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف را انجام دهند.


مسافران در مرحله اول واکسن‌های مورد نیاز برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مسری را تزریق و از مصرف سیگار و مواد دخانی خودداری کنند همچنین از مصرف مواد غذایی سالم اجتناب شود  تا دچار مسمومیت با خوراک یا مایعات نشوند.


سازمان بهداشت جهانی درطرحی مشترک با روس‌ها سه شعار برای سلامت را درجریان مسابقه‌ها به نمایش می‌گذارد که شامل مصرف نکردن مواد دخانی و خودداری از مصرف بیش از حد نمک درخوراکی‌ها و نیز افزایش فعالیت فیزیکی و خودداری از بی تحرکی است.


کارشناسان سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اند در جریان برگزاری مسابقه‌هایی دراین سطح وسیع به دلیل حضور مردم ازکشور‌های مختلف دنیا، امکان ابتلا به بیماری‌های همه گیر و بروز اپیدمی حتی درسطح جهانی هم وجود دارد به همین دلیل باید طرح‌های نظارتی برای ارزیابی  ریسک‌ درنظرگرفته شود.


درعین حال به دلیل توجه جهانی به این رویداد، فرصت مطلوبی برای ترویج شعار‌های سلامت و نکوهش رفتار‌های ناسالم در زندگی افراد است.

منبع: euro.who.int
انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر