کد خبر: ۶۵۶۴۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
مدیر کل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت مطرح کرد؛

المنظری گفت: در کشور‌های منطقه مدیترانه شرقی تولید خون سالم همچنان چالشی بزرگ محسوب می‌شود.

اهداخون سبب ایجاد فرصت زندگی با کیفیت / اهداخون هدیه یک زندگی نو به افرادبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ احمد المنظری مدیر کل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی اهداکننده خون در پیامی اهدای خون را نشانی از همبستگی اجتماعی و این روز را فرصتی برای تقدیر از اهدا کنندگان دانست. متن پیام  احمد المنظری به شرح زیر است:

«هر ساله در روز 14 ژوئن، کشورهای جهان روز جهانی اهداکننده خون را جشن می گیرند. کمپین امسال نیز بر اهدای خون به عنوان نشانی از همبستگی اجتماعی و اهمیت انسانها به یکدیگر در زمان نیاز تاکید دارد. انتقال خون سالانه جان میلیون ها نفر را نجات می دهد. انتقال خون به بیماران، فرصت زندگی طولانی تر و با کیفیت بالاتر می بخشد و در اعمال جراحی و پزشکی پیچیده به کمک پزشکان می آید همچنین انتقال خون نقش نجات بخشی در مراقبت های مادر و کودک دارد و در فجایع پدید آمده بوسیله انسان یا طبیعت نیاز اورژانسی به خون را رفع می کند.

تامین خون کافی مورد نیاز بیماران فقط از طریق اهدای مستمر و بدون چشم داشت مالی حاصل می شود اما هنوز سازمان های انتقال خون در بسیاری از کشورهای منطقه مدیترانه شرقی با چالش تولید خون کافی، سالم و با کیفیت مواجه هستند.

روز جهانی اهداکننده جهت قدردانی از اهداکنندگان داوطلب به دلیل اهدای نجات بخش خونشان ایجاد شد تا سبب افزایش آگاهی مردم در مورد اهمیت نیاز به اهدای خون مستمر برای تضمین کفایت خون و محصولات خونی سالم و در دسترس شود.

این کمپین با هدف اطلاع رسانی در مورد اهدای خون به عنوان یک عمل بشر دوستانه و سودمند برای کل جامعه تشکیل شده است و بر نقش اهدای داوطلبانه در تشویق مردم به نوعدوستی و ایجاد همبستگی اجتماعی از طریق اهدای خون توجه ویژه ای دارد.

روز جهانی اهدای خون ترغیب حوزه سلامت به مشارکت عمومی است

روز جهانی اهداکنندگان خون فرصتی جهت ترغیب مدیران حوزه سلامت به جلب مشارکت عمومی در سیستم بهداشت و درمان کشورهاست. سازمان جهانی بهداشت از تمامی کشورها می خواهد که در این روز از تمامی افرادی که اهدای خون می کنند، تقدیر و تشکر به عمل آورند و سایر افرادی که تا به حال اقدام به اهدای خون نکرده اند را با شعار این روز «برای نجات جان دیگری آماده باشد اهدای خون اهدای زندگی» به این عمل تشویق کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر