کد خبر: ۶۵۷۳۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس دانشگاه فرهنگیان از برنامه ریزی برای اصلاح دوره کارورزی دانشجومعلمان و تغییر در برنامه درسی آن‌ها خبر داد.

جذب پلکانی 2080  استاد در دانشگاه فرهنگیان/ اصلاح دوره کارورزی دانشجومعلمانحسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره فعالیت اساتید در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: اکنون ۷۰۰ استاد موظف و ۸ هزار استاد غیرموظف در دانشگاه داریم که باید برای این شرایط تدابیری اندیشیده شود تا تعداد اساتید موظف افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: نیاز این دانشگاه تا ۸ سال آینده را ۲ هزار و ۸۰ استاد موظف دانست و گفت: اعلام نیاز برای جذب استاد را به صورت پلکانی تعریف کردیم و بر اساس همین فرمول برای سال تحصیلی آینده تقاضای جذب ۴۰۰ استاد داریم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های خالی دانشگاه‌ها و برخی از بورسیه‌های وزارت علوم برای انتخاب استاد مشکلی نداریم، اما باید تخصیص ردیف استخدام به ما داده شود تا امکان جذب داشته باشیم.

وی افزود: اکنون دانشگاه‌های کشور با توجه به کاهش دانشجو از نظر جذب استاد نسبت به دانشگاه فرهنگیان کمتر وارد عمل می‌شوند، اما دانشگاه فرهنگیان به جهت آنکه دانشگاهی مأموریت‌گراست و نیاز جامعه فعلی را رفع می‌کند، نیازمند جذب اساتید با تجربه و آشنا با فرآیند تربیت معلم است.

خنیفر درباره کیفیت عملکرد اساتید غیرموظف با توجه به مأموریت‌گرا بودن این دانشگاه برای نظام تعلیم و تربیت، تصریح کرد: اساتیدی داریم که سال‌هاست در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌کنند و با فضای این دانشگاه آشنا هستند همچنین برخی از آن‌ها سابقه تدریس در آموزش و پرورش و وزارت علوم برای رشته‌های تخصصی را داشتند.

پیشنهاد سه ساله شدن دوره آموزشی دانشجومعلمان

رئیس دانشگاه فرهنگیان درخصوص برنامه‌های آتی این دانشگاه درباره برنامه درسی دانشجو معلمان اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که موردتوجه قرار دادیم سه ساله کردن دوره آموزشی است به گونه‌ای که با فشرده کردن روند آموزش و بهره‌گیری از دوره‌های تابستانی و آموزش‌های الکترونیک، دانشجومعلمان را زودتر به کلاس‌های درس وارد کنیداما تغییری در محتوای آموزشی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌ها بازنگری در دروسی است که هم‌پوشانی دارند و سعی می‌کنیم این دروس را شناسایی و تعداد واحد‌های درسی را در مواردی که موضوعات مشترک دارند، کم کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره ارتقای کیفیت عملکرد دانشجومعلمان در کلاس‌های درس از اصلاح دوره کارورزی این دانشجومعلمان خبر داد و بیان کرد: در نظر داریم تغییراتی با رویکرد حضور بیشتر دانشجو معلمان در کلاس‌های درس با حضور یک مدرس داشته باشیم و امیدواریم این برنامه‌ریزی برای سال تحصیلی جدید به مرحله اجرا برسد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر