کد خبر: ۶۵۷۷۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
کد خبر : ۶۵۷۷۵۶۲

کارشناس داوری فوتبال ایران عملکرد داور پاراگوئه‌ای بازی ایران و پرتغال را بررسی کرد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  نوید مظفری  درباره قضاوت انریکه کاسرس, داور دیدار تیم‌های ملی ایران و پرتغال, اظهار داشت: قضاوت داور در نیمه اول متعادل بود و داور در این نیمه هیچ اشتباهی نکرد, حتی در این نیمه داور به بازیکن پرتغال کارت زرد داد که این نشان داد نگرانی‌هایی که برای مردم بابت هم زبانی داور مسابقه با پرتغالی‌ها وجود داشت, بی مورد بوده است.

وی درباره صحنه‌های نیمه دوم نیز گفت: نمی‌دانم درمورد نیمه دوم چه بگویم, VAR,VAR و VAR. دیگر از این سیستم خسته شدیم چون فقط بازی را از جذابیت می‌اندازد. درست است که با این سیستم یک پنالتی برای ما گرفته شد اما خب یکبار هم به ضرر ما پنالتی گرفته شد. به نظر من این سیستم داوری اصلا جالب نیست.

این کارشناس داوری راجع به صحنه‌ای که اعضای تیم ملی اعتقاد داشتند رونالدو با خطایی که روی مرتضی پورعلی‌گنجی مرتکب شد باید از زمین بازی اخراج می‌شد, عنوان کرد: در آن صحنه واقعاً اخطار کافی بود. چون ضربه رونالدو شدت کافی را نداشت. هرچند سیستم VAR فقط باید برای کارت قرمز استفاده شود که در این صحنه برای کارت زرد کاربرد داشت. نیمه دوم بازی تحت تاثیر این سیستم بود و شما دیدید که بازیکنان روی صحنه‌ها روی داور فشار وارد می‌کردند.

مظفری درباره پنالتی گرفته شده برای تیم ملی ایران در دقایق پایانی بازی عنوان کرد: در آن صحنه مدافع پرتغال مرتکب خطای هَند شد و این پنالتی برای ایران به درستی گرفته شد. اما پنالتی‌ای که برای پرتغال گرفته شد به هیچ وجه درست نبود و داور باید روی تصمیم ابتدایی خود که اعتقاد به عدم خطا داشت, ایستادگی می‌کرد.

وی راجع به صحنه‌ مشکوک به پنالتی با برخورد روی مهدی طارمی, خاطرنشان کرد: آن صحنه نمی‌توانست پنالتی باشد و داور به درستی تصمیم به ادامه پیدا کردن بازی گرفت.

کارشناس داوری فوتبال ایران در پایان با اشاره دوباره به سیستم VAR گفت: متاسفانه این سیستم اعتماد به نفس را از داوران گرفته و آنها نمی‌توانند به خوبی قضاوت خودشان را در زمین داشته باشند. در کل داور در نیمه دوم قضاوت معمولی‌ داشت.

طبق نظر کارشناسی نوید مظفری, داور این بازی تنها در اعلام پنالتی پرتغال اشتباه تاثیرگذار داشته است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

داور بازی ایران و پرتغال چند اشتباه تاثیرگذار داشت؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر