کد خبر: ۶۵۸۵۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴

مدیر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان خراسان شمالی گفت: تاکنون دو میلیارد و ۴۰۰ هزار دلار از مطالبات تجار خراسان شمالی در کشور ترکمنستان احصاء شده است.

احصاء بیش از دو میلیارد دلار از مطالبات تجار خراسان شمالی در ترکمنستانبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛  شنوایی مدیر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در خراسان شمالی، در سفر وزیر کشور طی هفته گذشته به استان و دستور وی مبنی بر شناسایی تجاری که در این منطقه از کشور ترکمنستان مطالبه دارند، گفت: تاکنون دو میلیارد و ۴۰۰ هزار دلار از مطالبات تجار خراسان شمالی در کشور ترکمنستان احصاء شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هر تاجر و صادرکننده‌ای که مشکل انتقال پول دارد با مراجعه به دفتر از طریق اداره کل سیاسی، اداره کل حقوق بین الملل ، اداره کل کنسولی و معاونت اقتصادی وزارت خارجه و سفارت خانه  مشکل خود را پی گیری کند.

شنوایی با بیان اینکه تعدادی از صادرکنندگان معتقد هستند که مشکلات صادرات و انتقال وجه در کشور ترکمستان باید در سطوح خیلی بالا پیگیری شود ، افزود: در گام نخست باید کار‌های کارشناسی ، حقوقی و سیاسی انجام شود تا اگر نیاز باشد در سطوح بالاتر پیگیری شود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام / ب


تاجران خراسان شمالی برای حل مطالبات به دفتر وزارت امور خارجه استان مراجعه کنند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر