کد خبر: ۶۵۸۵۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: بیش از ۵۳۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی شامل بنزین، نفتگاز (نیروگاهی و غیر نیروگاهی)، نفت سفید، نفت کوره و سوخت هواپیمایی در سه ماهه نخست امسال در این منطقه توزیع شده است.

بیش از ۵۳۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی در منطقه زاهدان توزیع شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، کورش بالادست مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان اظهار داشت: این فرآورده‌ها از طریق انبار‌های نفت و مجاری عرضه سوخت نواحی منطقه زاهدان برای مصرف بخش‌های مختلف از جمله حمل و نقل، کشاورزی، صنایع، اصناف، واحد‌های مصرف کننده عمده و ... توزیع شده است.

وی توزیع  فرآورده‌های نفتی در منطقه زاهدان را پنج میلیون و ۷۵۰ هزار لیتر عنوان کرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: این میزان سوخت از طریق نفتکش‌های جاده پیما و مخزن دار حمل ریلی از مبادی تامین در سایر استان‌های کشور تهیه و به منطقه حمل شده است.

بالادست برخوردار نبودن منطقه از خط لوله انتقال فرآورده، گستردگی دامنه توزیع سوخت در سیستان و بلوچستان و فاصله بسیار زیاد منطقه با مبادی تامین را از مشکلات تامین و توزیع سوخت برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش کارکنان منطقه و ناوگان حمل و نقل و مجاری عرضه سوخت، هیچگونه کمبودی در زمینه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان وجود ندارد و عرضه سوخت در تمام مجاری بدون وقفه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر سوخت در سه ماهه نخست امسال به نیروگاه‌های منطقه نفتی زاهدان ارسال شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان همچنین مقدار سوخت عرضه شده برای پرواز‌های داخلی و خارجی از طریق مراکز سوختگیری هواپیمایی زاهدان و زابل را در این مدت حدود چهار میلیون لیتر ذکر کرد.

بالادست ادامه داد: در این مدت ۷۸۴ پرواز از فرودگاه‌های زاهدان و زابل انجام شده است.

وی وضعیت ذخیره سازی سوخت در انبار‌های نفت منطقه زاهدان را مطلوب دانست و گفت: با توجه به افزایش مصرف بنزین و نفتگاز در ماه‌های اخیر، ارسال سوخت به مجاری عرضه در برخی از موارد بیش از سهمیه بوده تا وقفه‌ای در عملیات جایگاه رخ ندهد.

انتهای پیام/ع

توزیع فرآورده نفتی در منطقه زاهدان 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر