کد خبر: ۶۵۸۵۶۶۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
لاریجانی در نشست مشترک فراکسیون قرآن و عترت مجلس:

رئیس مجلس گفت: هیچ کار فرهنگی سالم تر از کار قرآنی نیست و قرآن پایه و اساس همه امور فرهنگی است.

قرآن پایه و اساس تمام امور فرهنگی است/ سازوکار آموزش قرآن اصلاح شودبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (سه شنبه، 12 تیرماه) با اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه هیچ کار فرهنگی سالم تر از کار قرآنی نیست، گفت: قرآن پایه و اساس همه امور فرهنگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه طرح ایجاد رابطان استانی مجلس را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: این طرح باعث می شود مؤسسات قرآنی که بیش از 8 هزار مؤسسه هستند هماهنگ شده کار کنند ضمن اینکه دریافت حس حمایت از طرف آنها باعث انگیزه کار این مؤسسه ها می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قرائت قرآن بسیار مهم است، عنوان کرد: باید پیش از ورود به بحث معنا، اصل روخوانی قرآن اصلاح شده و راه های ایجاد علاقه در دانش آموزان به قرآن پیدا شود.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه به طور کلی آموزش زبان های خارجی نظیر عربی و انگلیسی به دانش آموزان سازوکار سختی دارد که باعث می شود آنها پس بزنند، بیان کرد: لازم است از متن به ضوابط دستوری رسید و مبنا ضوابط دستور زبان نباشد از این رو نحوه تدریس و متد آموزشی بسیار مهم است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه 50 درصد زبان فارسی را عربی تشکیل می دهد پس دانش آموزان باید به راحتی این زبان را فرا بگیرند، عنوان کرد: اما از آنجایی که مربیان از صرف و نحو وارد تدریس عربی می شوند، دانش آموزان نیز خسته می شوند پس باید ابتدا مباحث قرآنی مثل احترام به والدین، دروغ نگفتن، اسراف نکردن و سایر موارد از قرآن استخراج شده و به دانش آموزان آموزش داده شود که هم فهم و هم روخوانی قرآن را با هم بیاموزند.

وی در ادامه با اشاره به طرح نامه سعادت که مجموعه ای از رفتارهای روزانه درباره رفتار با والدین، همسایه، معلم و غیره بود، گفت: این طرح بسیار خوب بود که باید از آن الگوبرداری شود.

لاریجانی با اشاره به توانایی دانش آموزان در به خاطر سپردن مطالب، بیان داشت: لازم است حفظ قرآن در دانش آموزان نیز تقویت شود به خصوص بحث اذان برای کودکان بسیار جاذبه دارد که می توان از همان ابتدا به کودکان آموزش اذان با صدای بلند داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص تخصیص بودجه قرآنی مساعدت می کنیم البته باید اقدامات به گونه ای باشد که نهادهای آموزش قرآن مردمی بوده و دولتی نباشند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر