کد خبر: ۶۵۸۵۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲

دبیر انجمن تولیدکنندگان زغال سنگ ایران گفت: با مشاهده لیست اعلامی بانک مرکزی از شرکت‌های دریافت کننده ارز متوجه شدیم واردات نخود و لوبیا و .. نسبت به واردات لوکوموتیو اولویت دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سعید صمدی با انتقاد از عدم تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به تجهیزات معادن زغال سنگ، اظهار داشت: در زمان ثبت سفارش کالاها برای دریافت ارز 4 هزار و 200 تومانی درخواست‌های متعددی برای واردات لوکوموتیو معادن مطرح کردیم اما مسئولین گفتند به این کالا ارز تخصیص نیافته و باید به کالاهای اضطراری ارز بدهیم.

وی افزود: با مشاهده لیست اعلامی بانک مرکزی از شرکت‌های دریافت کننده ارز متوجه شده‌ایم واردات بخارشور، چای، نخود و لوبیا به واردات لوکوموتیو که یکی از الزامات معادن ذغال سنگ است اولویت دارد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان زغال سنگ ایران با انتقاد از اینکه عامل اصلی حادثه معدن یورت زمستان نقص لوکوموتیو بود، تصریح کرد: در آن مقطع شعارهای مختلفی مبنی بر تجهیز معادن ذغال سنگ مطرح شد حتی قرار شد از محل حقوق دولتی ایمنی معادن زغال سنگ انجام شود اما متأسفانه هنوز یک ماسک در اختیار معادن زغال سنگ قرار نگرفته چه برسد به تجهیز ایمنی در این معادن.

صمدی با اشاره به اینکه در تصمیم جدید دولت واردات تجهیزات معادن به ویژه معادن زغال سنگ در اولویت سه قرار گرفته و حائز دریافت ارز دولتی نیست، گفت: واقعا نمی‌دانیم تصمیمات دولت براساس چه معیارهایی اعلام می‌شود. اولویت بندی خود فسادزاست اما سوال اینجاست چرا بخش معدن در تخصیص ارز نادیده گرفته شده است.

وی با تأکید براینکه مشاهده لیست اعلامی بانک مرکزی نشان می‌دهد هیچ کدام مواد اولیه برای کارخانجات وارد نکرده و اکثراً کالای نهایی را ثبت سفارش کرده‌اند، افزود: بخش معدن امروز نیازمند حمایت ویژه‌ای از سوی دولت است اما گویا این موضوع اصلاً این موضوع در دولت مورد توجه نیست.

به گزارش تسنیم، اواسط اردیبهشت امسال معدن زغال‌سنگ زمستان یورت واقع در آزادشهر استان گلستان دچار حادثه شد که بر اثر آن 21 تن از کارگران جان خود را از دست داده حدود 70 تن نیز زخمی شدند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نخود و لوبیا مستحق ارز دولتی هستند، لوکوموتیو معدن نیست؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر