کد خبر: ۶۵۸۵۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد از تقویت و ارتقای کیفیت دروس معارف در دانشگاه ها خبر داد.

کیفیت بخشی به دروس معارف در دانشگاه‌هابه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مباحث مطرح شده در شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی گفت: اولین دستور جلسه، شیوه‌نامه تشکیل کمیته برنامه‌ریزی دروس معارف بود که با توجه به گستردگی دروس معارف در سطح واحد‌های دانشگاهی و لزوم نظارت بر کمیت و کیفیت ارائه این دروس و شرایط اعضای هیئت علمی درس معارف، لازم بود این کمیته تشکیل شود.

تصویب شیوه‌نامه تشکیل کمیته برنامه‌ریزی دروس معارف در دانشگاه آزاد اسلامی

وی افزود: با تائید اعضای شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی دانشگاه، تشکیل کمیته برنامه‌ریزی دروس معارف مصوب و مقرر شد یک کمیته ۹ نفره برای نظارت بر کیفیت دروس معارف در سطح واحد‌های دانشگاهی تشکیل شود.

رهایی با بیان اینکه شیوه‌نامه مربوط به شورای هماهنگی گروه‌های برنامه‌ریزی درسی، موضوع بعدی مطرح شده در جلسه بود، اظهار کرد: به دلیل تراکم بالای کار در برنامه‌ریزی در سطح دانشگاه به خصوص تغییراتی که در واحد‌های درسی مطرح است، امکان اینکه همه این موضوعات در شورای برنامه‌ریزی مطرح شود، فراهم نیست، لذا مقرر شد شورای هماهنگی گروه‌های برنامه‌ریزی با یک ترکیب مشخص راه‌اندازی شود تا با تفویض اختیاری که از شورای برنامه‌ریزی می‌گیرد، امورات مربوط به برنامه‌ریزی در مباحث مربوطه را انجام دهد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ضوابط پذیرش دانشجو در واحد‌های بین‌المللی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مشخص شد.

وی بیان کرد: شیوه‌نامه ادامه تحصیل همزمان در ۲ رشته برای داوطلبان مشمول استعداد‌های درخشان، موضوع بعدی مطرح شده در جلسه بود. این شیوه‌نامه قبلاً در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده، اما اینکه این ضوابط چگونه در دانشگاه آزاد اسلامی که همه دانشجویان مشمول پرداخت شهریه هستند، اجرایی شود، یکی از موضوعات مهم بود.

رهایی ادامه داد: خوشبختانه در شورای برنامه‌ریزی دانشگاه، این آیین‌نامه مصوب و مقرر شد جزئیات آن در شورای هماهنگی گروه‌های برنامه‌ریزی تکمیل و به واحد‌ها ابلاغ شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: مصوبات این جلسه طی ۲ هفته آینده با نهایی شدن جزئیات آن‌ها در شورای هماهنگی به واحد‌ها ابلاغ شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر