کد خبر: ۶۵۸۶۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
آیت‌الله اراکی:

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: حقوق بشر غربی ها بویژه آمریکایی ها مبتنی بر این اصل است که مبنای حق، قدرت است.

حقوق بشر غربی‌ها مبتنی بر قدرت استبه گزارش خبرنگار حوزه به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شامگاه سه شنبه 12 تیرماه در اختتامیه سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی، گفت: حقوق بشر غربی ها بویژه آمریکایی ها مبتنی بر این اصل است که مبنای حق، قدرت است.

وی افزود: در سازمان ملل متحد، شورای امنیت ایجاد شده و پنج قدرت اول دنیا در این شورا گردانندگان اصلی و دارای حق وتو هستند؛ بنابراین مبنای حق در این سازمان، قدرت همین صاحبان حق وتو است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: غربی ها فلسطین را به اسرائیل تبدیل کردند و حق را به اسرائیل دادند و هیچ اساس عقلانی برای حقوق بشر آن ها وجود ندارد.

اراکی گفت: تنها تضمین پایبندی آمریکا و غربی ها به قراردادها هم قدرت است. ما باید قدرتمند شویم تا آنها را وادار به وفای عهد کنیم و اگر عنصر قدرت را از قراردادهایمان برداریم، حتما طرف مقابل پیمان شکن خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز در بحث حقوق بشر با فاجعه ای به نام آمریکا مواجه هستیم. سیستم سیاسی آمریکا همیشه برای بشر خطرساز بوده است.

اراکی گفت: مساله مهاجرت امروز حق ملت های آفریقایی و آسیایی است. این ملت ها حقی از ثروت آمریکا و اروپا دارند؛ چرا که اروپا و آمریکا با استعمار چهارصد ساله و [نقض] حقوق این کشورها ساخته شده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: بی تمدن ترین مردم دنیا آمریکایی ها هستند، چون ریشه تمدنی ندارند. آمریکا امروز به منبع فساد و ظلم تبدیل شده و سرنوشت آمریکا با این روش قطعا نابودی است. تنها تمدنی که هنوز پوست اندازی نکرده آمریکاست و همین امر باعث شکست این تمدن خواهد شد.

گفتنی است سومین جشنواره بین المللی با موضوع حقوق بشر آمریکایی، شامگاه سه شنبه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. امسال 780 هنرمند از 40 کشور جهان آثار خود را به دبیرخانه جشنواره فرستاده بودند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر