کد خبر: ۶۵۸۶۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

صندوق بین‌المللی پول با انتشار یک نمودار، تأثیر بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ را بر اقتصاد کشور‌های مختلف بررسی کرد.

به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، صندوق بین المللی پول در گزارشی به بررسی تأثیر بازی‌های جام جهانی فوتبال 2018 بر بهره‌وری اقتصادی کشورهای مختلف پرداخت. در واقع، میزان بهره‌وری از یک نفر–مقدار کاری که یک کارگر در هر ساعت کاری انجام می دهد– در طول بازی‌های جام جهانی به کشور محل زندگی آن شخص بستگی دارد.

نمودار زیر نشان می‌دهد که هر چقدر فاصله یک کشور از محل برگزاری بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه دورتر باشد، صدمه بیشتری هم به اقتصاد این کشور وارد شده است. 

بازی‌های جام جهانی به کدام کشور‌ها لطمه اقتصادی بیشتری وارد می‌کند؟ + نمودار

فلیکس ریچر، یک خبرنگار مستقر در لندن اعلام کرد: درحالی که در بخشهایی از آسیا و استرالیا، کارگران می‌توانند به دلیل آغاز بازی‌های جام جهانی در نیمه شب، استراحت کنند. کارگران برزیلی مجبورند در هفته‌های آتی برای تماشای بازی‌ها کار خود را قطع کنند. به سبب اختلاف زمانی شهر «ریو دو ژانیرو» در برزیل با روسیه، بیش از 60 ساعت از بازی‌های گروهی و حذفی جام جهانی در طول ساعت کاری کارگران آن برگزار می‌شود.

همانطورکه این نمودار نشان می‌دهد، شهر «ریو دو ژانیرو»، در برزیل بیشترین لطمه اقتصادی را در طول بازی‌های جام جهانی فوتبال تجربه می‌کند. پس از ریو دو ژانیرو، نیویورک و لندن به ترتیب دومین و سومین شهرهایی هستند که در طول بازی‌های جام جهانی ضربه اقتصادی بیشتری به آنها وارد می‌شود.

این درحالی است که شهرهای شانگهای چین، توکیوی ژاپن و ملبورن استرالیا شاهد کمترین ضربه اقتصادی در این مدت خواهند بود؛ زیرا هیچ کدام از بازی‌های جام جهانی روسیه -چه در مرحله گروهی و چه حذفی- در ساعت کاری گارگران این شهرها برگزار نخواهد شد. اما در مسکوی روسیه بیش از 17 ساعت از بازی‌های جام جهانی با ساعت کاری کارگران آن تداخل دارد.

انتهای پیام/

تاثیر جام جهانی 2018 بر اقتصاد دنیا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر