کد خبر: ۶۵۸۶۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

رئیس‌جمهور آمریکا از نشریه «واشنگتن پست» به دلیل استفاده از منابع ناشناس در نقل‌قول‌های اخبار، به شدت انتقاد کرد.

ترامپ: «واشنگتن پست» مایه ننگ خبرنگاری استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود بار دیگر از «واشنگتن پست» به شدت انتقاد کرد و این نشریه را «مایه ننگ خبرنگاری» دانست.

وی در حساب توییتر خود نوشت: «واشنگتن پست دائما مطالبی را به نقل از «منابع ناشناس» منتشر می کند که این منابع اصلا وجود خارجی ندارند. آنها به ندرت از نام یک شخص استفاده می کنند؛ زیرا در واقع هیچ شخص خاصی وجود ندارد که این نقل قول‌های منفی را در اختیار آنها قرار دهد. آنها مایه ننگ خبرنگاری هستند؛ اما باز هم تکرار می کنم که تعداد این نوع خبرگزاری‌ها زیاد است.»

رئیس جمهور آمریکا پیش از این هم از رسانه‌های آمریکا به خاطر استفاده از منابع ناشناس انتقاد کرده بود. ماه گذشته میلادی پس از آنکه یک منبع آگاه اطلاعات محرمانه کاخ سفید را در اختیار نیویورک تایمز قرار داد و نیویورک تایمز هم آن را به نقل از منابع ناشناس منتشر کرد، ترامپ نیویورک تایمز را به انتشار اخبار جعلی متهم کرد و مدعی شد که چنین منبعی وجود خارجی ندارد.

ترامپ همچنین به تازگی حملات لفظی خود علیه «جف بیزوس»، مالک واشنگتن پست و همچنین مؤسس شرکت آمازون را تشدید کرده است. وی از اداره پست درخواست کرده بود که هزینه حمل و نقل کالاهای شرکت آمازون را دو برابر کند؛ زیرا اعتقاد دارد این شرکت به اداره پست ضرر می رساند.

رئیس جمهور آمریکا بارها از رسانه های مختلف و خبرنگاران با ادعای انتشار «اخبار جعلی» انتقاد کرده است. این درحالی است که وی برای نخستین بار هفته گذشته موضعی متفاوت در قبال روزنامه نگاران در پیش گرفت. در پی وقوع تیراندازی در یک ساختمان روزنامه در آناپولیس در مریلند آمریکا، وی از خبرنگاران تمجید کرد و آنها را انسان‌هایی بزرگ خواند!

انتهای پیام/

انتقاد رئیس‌جمهور آمریکا از رسانه‌های خبری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر