کد خبر: ۶۵۸۶۷۵۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت:

سخنگوی دولت درباره احتمال تغییرات در کابینه دوازدهم توضیحاتی داد.

تغییرات در کابینه دولت به وقتش صورت می گیردبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییرات در کابینه گفت: رئیس جمهور متناسب با ضرورت ها تغییراتی می دهند منتهی موضوعی که الان در رسانه ها مطرح می شود گمانه زنی های رسانه ای است.

سخنگوی دولت درباره زمان این تغییرات در کابینه اظهار کرد: به وقتش صورت خواهد گرفت.

وی درباره  دیدار واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با محمدباقر قالیباف نیز اظهار کرد: اینها اخباری است که همکاران شما خبر می‌کنند و قرار نیست به همه شایعه‌ها پاسخ داده می‌شود.

نوبخت با اشاره به اخبار منتشره  درخصوص رفتنش از سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: این هم از همان دست خبرهاست که پایه و اساسی ندارد.

سخنگوی دولت درباره مصوبات امروز هیئت وزیران با بیان اینکه امروز تصویب کردیم که همه زارعین عزیزی که در حوادث طبیعی و غیر مترقبه دچار خسارت شدند تا دو سال همه وام هایشان تمهیل شود، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف شد که اصل و سود و همچنین همه جرائمی که به تاخیر و تعویق دوساله مربوط می‌شود و مابه التفاوت سود آن را پرداخت کند.

نوبخت گفت: مسئله انتقال برخی واحدها از مرکز به حاشیه و همچنین اینکه کارت بازرگانی که صادر می‌شود به صورت تخصصی درباره اش عمل شود و اینکه یک نفر نتواند از کارت بازرگانی دیگری استفاده کند تا نظمی به کار تجارت در کشور داده شود از جمله مسائل مطرح شده در هیئت وزیران بود.

نوبخت گفت: در ارتباط با کاهش آسیب های اجتماعی مقرر شد که حداقل ۸۰ میلیارد تومان را برای تجهیز اردوگاه هایی که به عنوان کمپ می توان معتادان را در آن درمان کرد، اختصاص دهیم.

سخنگوی دولت درباره زمان پرداخت ما به التفاوت افزایش حقوق گفت: این اعتبار از سه ماهه قبل در حساب همه وزارتخانه ها بود، در دو ماه اول با توجه به اینکه این افزایش باید به صورت پلکانی عمل می شد مقرر بود که یک استفسار از مجلس انجام شود که انجام شد و در اعمال این اصلاحات براساس تفسیر مجلس باید احکام همکاران ما در دستگاه های اداری اصلاح می شد که امیدوارم انجام شده باشد.

سخنگوی دولت اظهار کرد: آنچه مهم است تامین اعتبار و پرداخت این ها به دستگاه هاست که انجام شده و من از همه دستگاه های دولتی انتظار دارم که اگر تا به حال به هر دلیلی اصلاح احکام را انجام نداده‌اند، سریعا ظرف چند روز انجام دهند تا ما برای پرداخت حقوق تیرماه این افزایش سنواتی را که پرداخت نشده بود را پرداخت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص برنامه دولت برای کاهش هزینه سفرهای خارجی اعضاء هیات دولت نیز گفت: فراتر از مصادیقی که رئیس جمهور بیان کردند برای صرفه جویی در هزینه‌های جاری و عمرانی الزام داریم و با توجه به اینکه احتمال کاهش منابع ارزی یا ریالی ما در آینده وجود دارد، باید برای عدم تحقق منابع بودجه های اضطراری داشته باشیم، به این جهت الان دو بودجه اضطراری با مقادیری از صادرات تهیه کردیم و این موارد در شورای هماهنگی اقتصادی سه قوه توسط سازمان برنامه و بودجه مطرح خواهد شد.

نوبخت در مورد انتشار اسامی کسانی که ارز ۴۲۰۰ دریافت کردند نیز اظهار کرد: اینکه وزارت صنعت و بانک مرکزی موظف شدند کسانی که ارز ۴۲۰۰ دریافت می‌کنند اسامی شان اعلام شود تا جامعه بداند که چه کالایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود، گامی در جهت شفاف سازی است.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر