کد خبر: ۶۵۸۶۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

منطقه آزاد چابهار و معاونت هنری وزارت ارشاد تفاهم همکاری برای ایجاد مدرسه عالی هنر در منطقه آزاد چابهار امضا کردند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، براساس تفاهم همکاری برای ایجاد مدرسه عالی هنر در منطقه آزاد چابهار که ظهر امروز به امضای عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید؛ طرفین بر همکاری‌های متقابل و به‌ویژه ایجاد مدرسه عالی بین المللی هنر در منطقه آزاد چابهار تاکید کردند.

معاون هنری وزارت ارشاد در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: نهادسازی، توسعه آموزش، ارتقای آتلیه‌ها و کارگاه‌های هنری و ایجاد بازار‌های فصلی و هنری ۴ رکن اساسی برای حمایت از هنر اصیل ایرانی است که درصورتی که هم‌راستا و موازات با هم حرکت کند مثمر و ثمر خواهد بود.

سیدمجتبی حسینی افزود: مدرسه عالی هنر که در اشلی بین‌المللی ایجاد می‌شود؛ این ۴ اصل را همزمان با هم برای حمایت از آثار فاخر صنایع دستی و هنر سیستان و بلوچستان جلو می‌برد.

وی تصریح کرد: فعلا پوشاک و سوزن‌دوزی اصیل بلوچ هدف این مدرسه‌ی عالی است؛ برگزاری رویداد‌های علمی و هنری با مشارکت جریان‌های تاثیرگذار داخلی و خارجی در موضوع نقوش، طراحی پارچه و لباس اصیل سیستان و بلوچستان نیز از اهم فعالیت‌های این مدرسه خواهد بود که در تفاهم‌نامه آمده است.

معاون هنری وزارت ارشاد ادامه داد: شناسایی و ایجاد ارتباط با متخصصان و موسسات متناظر خارجی برای همکاری با مدرسه عالی هنر چابهار و برگزاری بازدید‌ها و مسافرت‌های علمی و پژوهشی برای هنرمندان از دیگر اهداف ایجاد مدرسه‌ی عالی هنر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: هنر سیستان و بلوچستان، هنری اصیل در ایران اسلامی است؛ نقش و نقوش محلی در لباس‌های بلوچ و سوزن دوزی و موسیقی فاخر بلوچستان با ۱۷ ساز اختصاصی در این استان و صنایع‌دستی فاخر و ارزشمند بخشی از هنر اصیل سیستان و بلوچستان است که قرار است در مدرسه عالی هنر به‌صورت پایدار به آن‌ها توجه شود.

عبدالرحیم کردی  افزود: امیدواریم با اخذ‌های مجوز‌های مورد نظر از سوی وزارت ارشاد با امضای این تفاهم نامه، ان‌شاالله از مهر ماه سال جاری فعالیت مدرسه را آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: جشنواره ملی نقش و نقوش لباس‌های محلی بلوچستان نیز از رویداد‌های گردشگری برنامه‌ریزی شده در منطقه آزاد چابهار است که قرار است با ایجاد این مدرسه مقدمات برای برگزاری آن ان‌شاالله در اردیبهشت ماه سال آینده فراهم شود.

انتهای پیام/ع

مدرسه عالی هنر در منطقه آزاد چابهار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر