کد خبر: ۶۵۸۷۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲

مجری طرح شبکه های فرعی آبیاری غرب و شمال غرب کشور گفت: طرح شبکه های فرعی آبیاری غرب و شمال غرب کشور تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه سید رحیم سجادی مجری طرح شبکه های فرعی آبیاری غرب و شمال غرب کشور گفت: طرح شبکه های فرعی آبیاری غرب و شمال غرب کشور تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد.

وی گفت: اجرای طرح شبکه های فرعی آبیاری تحت فشار در سطح ٢٢٧ هزار هکتار انجام می شود ضمن اینکه اجرای طرح مذکور در غرب کشور از استان ایلام تا استان اردبیل انجام می شود.

به گفته سجادی استانهای خراسان جنوبی،خراسان رضوی،خراسان شمالی و گلستان نیز تحت پوشش اجرای این طرح قرار دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه قرار شد حدود ٥هزار میلیاردتومان از صندوق توسعه ملی به پیشنهاد دولت تدبیر و امید و عنایت مقام معظم رهبری برای اجرای این طرح به وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی پرداخت شود، گفت: از ابتدای سال ٩٤ که اجرای طرح آغاز شده حدود ٥٥٠٠ قرارداد با پیمانکاران بخش خصوصی، مشاوران، مدیران و تولیدکنندگان منعقد شده است.

مجری طرح شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور، درصد پیشرفت فیزیکی طرح را تاکنون ٧٤ درصد اعلام و اضافه کرد: درصد پیشرفت مالی پروژه نیز تاکنون حدود ٦١ درصد است.

به گفته وی میزان اعتبارات تخصیص یافته تاکنون ٣ هزار و ٢٠٠ میلیاردتومان و تعداد کارگاه های فعال حدود ٤٧ کارگاه است.

سجادی گفت: ایجاد اشتغال مستقیم برای ٨١٥٧ نفر که ٨٥ درصد آنان بومی هستند و ٢٤٢٠ دستگاه ماشین آلات در طرح فعال هستند.

وی ادامه داد: ٢٠٠ قرارداد ما تاکنون خاتمه یافته و برنامه ریزی کرده ایم تا پایان شهریور اقدامات اجرایی طرح به اتمام برسد ضمن اینکه تا پایان اسفندماه باید تمامی قراردادها خاتمه یابد.

این مقام مسئول با اشاره به حفر ۷۵ هزار و ۳۵۴ کیلومتر تراشه و لوله‌گذاری ۵۶ هزار و ۸۶۰ کیلومتر در اراضی ۶ استان طی این پروژه، اظهارداشت: با اتمام این پروژه ٤.٢میلیون تن افزایش تولید محصولات کشاورزی را خواهیم داشت و برای ٢٠٠ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

سجادی تاکید کرد: بیش از ٦٠ دستورالعمل و رویه مشترک لازم است ضمن اینکه یکنواختی کار در 6 استان غربی باید مورد نظر باشد و هر کس از این دستورالعمل ها سرپیچی کند تخلف کرده است.

به گفته وی ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت تحت وب، ایجاد سیستم GIS و تدوین کتاب طرح از جمله اقداماتی است که در این طرح انجام شده و در دستور کار نیز قرار دارد.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت تحت وب

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر