کد خبر: ۶۵۸۷۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۹

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشار به اینکه مدیریت منابع آبی استان بدون داشتن نقشه راه معین امکان پذیر نیست، گفت:خشکسالی و بارش‌های ناچیز از دغدغه‌های استان سمنان محسوب می‌شود.

مدیریت منابع آبی استان بدون داشتن نقشه راه معین امکان پذیر نیستبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ، محمد حاج رسولی‌ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در سمنان، ضمن بیان اینکه خشکسالی و بارش‌های ناچیز را دغدغه استان سمنان محسوب می‌شود، تأکید کرد: میانگین بارش‌ها در این استان با میانگین بارش‌ها در سراسر کشور اختلافی فاحش دارد و این امر به خشکسالی موجود در سمنان دامن می‌زند.

وی بابیان اینکه سالانه ۹۷ میلی‌متر بارش در استان سمنان ثبت می‌شود، افزود: این میزان در کشور به‌طور میانگین ۱۶۶میلی‌متر گزارش‌شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، سمنان را نیازمند رعایت اصول اساسی مدیریت منابع آب دانست و تأکید کرد: با شرایط کنونی، مدیریت منابع آبی استان بدون داشتن نقشه راه معین و مدون، امکان‌پذیر نیست.

حاج رسولی‌ها خشک‌سالی را یک عامل بازدارنده در تولید و اشتغال دانست و گفت: چالش خشکسالی در این استان بسیار شدید است و می‌تواند بر تمام سطوح زندگی همه اقشار تأثیر منفی بگذارد.

وی افزود: مقابله با پدیده خشکسالی نیازمند عزم ملی و همکاری آحاد مردم و مسئولان است که بتوانند صرفه‌جویی و مدیریت مصرف را در کنار مدیریت منابع آبی و عرضه به‌طور همزمان داشته باشند تا شاید از تبعات منفی خشکسالی کم شود.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر