کد خبر: ۶۵۸۷۲۸۸
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: از مجموع ۴۵ هزار کارت بازرگانی صادر شده در کشور ۳۹ هزار کارت اعتبار دار و مابقی فاقد ارزش است

۶ هزار کارت بازرگانی درکشور اعتبار نداردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، علیرضا اشرف روز چهارشنبه  در بوشهر افزود: کارت‌های بازرگانی مدارک هویتی و شناسایی هستند که هر فردی نمی‌تواند آن‌ها را داشته باشد.

وی بیان کرد: مشکل عمده کارت‌های بازرگانی این است که هر جا خطایی در بخش‌های دولتی از جمله سازمان مالیاتی رخ دهد آدرس اشتباهی آن به کارت‌های بازرگانی سوق داده می‌شود.

اشرف ادامه داد: در چنین بخش‌های تقویت ابزار‌های نظارتی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در کمک به اقتصاد کشور داشته باشد.

وی تاکید کرد: این ابزار نظارتی چنانچه در تامین ارز دولتی نیز بخوبی لحاظ شود زمینه سوء استفاده بسیاری از تخلف‌های حوزه ارزی گرفته می‌شود.

اشرف، با اشاره به ضرورت تقویت بنگاه‌های کوچک اقتصادی اظهار داشت: در دوران تحریم بدلیل تحریم شرکت‌های بزرگ، واحد‌های صنعتی کوچک از قدرت مانور بیشتر در عرصه‌های صادراتی برخوردار هستند.

وی گفت: در این ارتباط حوزه جنوب استانی مانند بوشهر برای صادرات مصالح ساختمانی و شیرآلات تولیدی استاندارد کشور به کشور‌های حوزه خلیج فارس از جمله قطر و عمان قادر به ایفای نقش تاثیرگذاری هستند.

اشرف اظهار داشت: با توجه به رکود تولیدات مورد نیاز صنعت ساختمان باید از ظرفیت صادرات به کشور‌های یاد شده بصورت قابل توجهی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: سیاست حمایتی اروپا در حمایت از برجام نیز پررنگ‌تر شدن نقش واحد‌های صنعتی کوچک است، زیرا اثرپذیری بسیار کمتری از تحریم‌ها دارند.

انتهای پیام/م

از ۴۵ هزار کارت بازرگانی صادر شده ۳۹ هزار کارت اعتبار دار و مابقی فاقد ارزش است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر