کد خبر: ۶۵۸۷۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹

تیم ملی کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز به عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان جهان در کشور کرواسی رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روزهای 11 تا 13 تیرماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد و در پایان تیم ایران با 3 مدال طلای رحمان عموزاد خلیلی، علیرضا عبداللهی و امیرحسین زارع در اوزان 45، 92 و 110 کیلوگرم، یک مدال نقره محمدرضا قیاسی در وزن 80 کیلوگرم، 3 مدال برنز سید عرفان جعفریان، علی اکبر فضلی و محمد کریمی در اوزان 51، 60 و 65 کیلوگرم و با کسب 152 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید، پس از تیم ایران تیم های آمریکا و روسیه به ترتیب با کسب 132 و 116 امتیاز دوم و سوم شدند.

قهرمانی تیم ایران در حالی بدست آمد که این تیم در سال 1996 در کشورمان به عنوان قهرمانی رسیده بود و پس از 22 سال و برای اولین بار در خارج از ایران این عنوان قهرمانی بدست آمد.

بنا بر این گزارش نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر توماس فیشر از سوئیس را شکست داد وی در دور بعد مقابل جیگور سارانتویا از مغولستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر یک احمد یوکسل از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد خلیلی در دیدار فینال نیز با نتیجه 5 بر صفر مقابل رافائل هاروتونیان از ارمنستان به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 48 کیلوگرم مهدی ویسی در دور نخست مقابل ویپول تورات از هند با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز آلین سیورسی از مولداوی را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد. ویسی در مرحله بعد مقابل علی حسن امیرلی از آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه مقابل کایسه ای تانابه از ژاپن با نتیجه 4 بر 4 به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل گئورگی گگلاشویلی از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 51 کیلوگرم سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل اسرائیل بایتازایف از روسیه با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید وی در دور سوم مقابل اشرف کریم زادا از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. جعفریان در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 2 مغلوب ماتئو راموس از کشور آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. جعفریان در دیدار رده بندی با نتیجه 10 بر صفر لوآنیس مارتیدیس از یونان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 55 کیلوگرم سجاد گودرزی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر وادیل بریگول از مولداوی را شکست داد وی در دور بعد مقابل فرهات کلیچ از ترکیه با نتیجه 7 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله یک چهارم نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن 60 کیلوگرم علی اکبر فضلی در دور اول با علی بیگ علی بیگوف از بحرین را با نتیجه 9 بر یک شکست داد وی در دور دوم مقابل حمزه آلاجا از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف ترک در دیدار فینال، فضلی به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه لاسای مختارولی از قزاقستان را با نتیجه 8 بر یک مغلوب کرد و در کشتی بعد نیز مقابل مونخ اوچیر از مغولستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل شامیل مامدوف از روسیه با نتیجه 18 بر 8 به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 65 کیلوگرم محمد کریمی در دور نخست کریستوفوروس لویزیدیس از یونان را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد وی در دور بعد سولدوخو اولونبایار از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت. کریمی در دور بعد مقابل ساتو ماساکی از ژاپن با نتیجه 6 بر 5 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل توران بایراموف از آذربایجان با نتیجه 8 بر 2 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نارک هاروتونیان از ارمنستان را با نتیجه 10 بر 5 شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن 71 کیلوگرم محمد نخودی در دور نخست در دور دوم مقابل شینوسوکه سوواما از ژاپن با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ژاپنی، نخودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 80 کیلوگرم محمدرضا قیاسی در دور اول مقابل باتماگنای انختوشین از مغولستان با نتیجه 9 بر 2 به پیروزی رسید وی در دور بعد آبه ادوارد اسد از آمریکا را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد. قیاسی در دور بعد مقابل جاشوا موردین از آلمان با نتیجه 12 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله سعداله آگایف از آذربایجان را با نتیجه 6 بر یک از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. قیاسی در دیدار فینال با نتیجه 9 بر 6 مقابل دمیتری الکانوف از کشور روسیه شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

بیشتر بخوانید:

پیام تبریک وزارت ورزش به مناسبت قهرمانی آزادکاران نوجوان در مسابقات جهانی

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران پس از 22 سال قهرمان جهان شد

آزادکاران نوجوان ایران در آستانه قهرمانی جهان

در وزن 92 کیلوگرم علیرضا عبداللهی در دور اول یونس غفوراف از قزاقستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 2 بر صفر از سد آلبرت جیمز فراری از آمریکا گذشت و در دور سوم مقابل مونو داهیا از هند با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر یوهانس مایر از آلمان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد وی در این دیدار نیز با نتیجه 13 بر 2 عمر آگتاس از ترکیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 110 کیلوگرم امیرحسین زارع در دور اول مقابل کیانگ لی از چین با نتیجه 11 بر صفر به برتری دست یافت وی در دور سوم استویان یوردانوف از بلغارستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله مقابل اسلام اصلان گریویچ از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال دانیل کرکولیت از آمریکا را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

انتهای پیام/

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان قهرمان رقابت های جهانی کرواسی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر