کد خبر: ۶۵۸۷۴۲۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴

روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز با هشدار نسبت به احتمال وقوع آتش سوزی در مراتع، زمین‌های کشاورزی، فضای سبز و باغات از شهروندان خواست تا نکات ایمنی را رعایت کنند.

علیرضا عدلو مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ در مورد افزایش آتش سوزی فضای سبز و مراتع در فصل تابستان، گفت: امسال با توجه به وضعیت خشکسالی و در پیش بودن تابستانی گرم، احتمال وقوع حوادث آتش سوزی در زمین‌های کشاورزی و مراتع با کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی دور از انتظار نیست.

وی با یادآوری آغاز فصل برداشت محصولات در منطقه، تأکید کرد: هرگونه اقدام نسنجیده می‌تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمیل خسارات اقتصادی به کشاورزان منجر شده و به محیط زیست نیز آسیب برساند.

عدلو افزود: به کشاورزان توصیه می‌شود تا زمان برداشت و دروی کامل محصولات بخصوص غلات در منطقه، با توجه به نکات ایمنی از وقوع چنین حوادثی پیشگیری کنند.

وی احتمال وقوع آتش سوزی در مزارع آماده درو بر اثر سهل انگاری عابرین و دیگر دلایل ناخواسته را نیز از جمله احتمالات دانست و از عموم شهروندان خواست تا بخصوص در زمان سفر‌های برون شهری خود از رفتار‌هایی همچون پرت کردن ته سیگار به مراتع و مزارع و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی، خودداری کنند.

عدلو همچنین به خطر آتش سوزی به دلیل انداختن بطری‌های شیشه‌ای و یا شیشه‌های شکسته در طبیعت اشاره کرد و گفت:: انداختن شیشه در باغ، بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی باعث تمرکز نور خورشید بر روی خار و خاشاک خشک شده و شیشه مثل ذره بینی موجبات آتش سوزی را فراهم می‌آورد.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، مراتع منابع طبیعی را امانتی در اختیار تکامی شهروندان دانست و تصریح کرد: رعایت بهداشت و نظافت مراتع هنگام مراجعه به دامن طبیعت و روشن نکردن آتش در محیط‌های آسیب پذیر کمترین کاری است که هر یک از ما می‌توانیم برای صیانت از این امانت الهی انجام دهیم.

وی از شهروندان خواست: همشهریان در صورت مشاهده آتش سوزی سریعاً با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و قبل از رسیدن آتش نشانان در محل با رعایت نکات ایمنی، اقدام به جلوگیری از گسترش حریق کنند.
انتهای پیام/ر

توصیه های ایمنی آتش نشانی در فصل گرما

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر