کد خبر: ۶۵۸۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

فرماندهی پلیس  پایتخت افغانستان از توقیف چندین کانتینر مملو از تسلیحات غیرقانونی از یک شرکت امنیتی خارجی در کابل خبر داد.

توقیف محموله بزرگ تسلیحات یک شرکت خارجی در کابلبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، فرماندهی پلیس  پایتخت افغانستان از توقیف چندین کانتینر مملو از تسلیحات غیرقانونی از یک شرکت امنیتی خارجی در کابل خبر داد.

جنرال «محمد داود امین» گفت: نیروهای امنیتی افغانستان این محموله بزرگ از تسلیحات غیرقانونی را توسط موترهای زرهی یک شرکت امنیتی خارجی در کابل در حالیکه به مکان نامعلومی در حال انتقال بود توقیف کردند.

وی افزود: یک شرکت امنیتی خصوصی از طریق سفارت آمریکا درباره تسلیحات توقیف شده با فرماندهی پلیس کابل تماس گرفته است.

دولت افغانستان سال 2012  فعالیت شرکت‌های خصوصی امنیتی در این کشور را غیر قانونی اعلام کرد و مسئولیت شرکت‌های امنیتی خصوصی را به پلیس  منتقل کرد.

در نتیجه صدها شرکت امنیتی خصوصی در افغانستان تعطیل شدند و تنها چند شرکت امنیتی آمریکایی بزرگ که حمایت پنتاگون و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا را با خود داشتند به فعالیت ادامه داده‌اند.

به نوشته تسنیم، شرکت امنیتی «بلک‌واتر» بزرگترین شرکت پیمانکار سازمان سیا از جمله شرکت‌های امنیتی خصوصی محسوب می‌شود که هنوز به فعالیت در افغانستان ادامه می‌دهد.

این در حالی است که گمانه زنی‌هایی از فعالیت شرکت بلک‌واتر وابسته به آمریکا و صهیونیستها در حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان وجود دارد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر