کد خبر: ۶۵۸۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳

گروه تروریستی داعش در افغانستان از طریق استخراج غیرقانونی و صادرنمودن «تالک»، ماده اولیه پودر اطفال سالانه صدها هزار دالر به دست می‌آورد.

معادن تالک افغانستان؛ گنجی که داعش روی آن نشسته استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، گروه تروریستی داعش در افغانستان از طریق استخراج غیرقانونی و صادرنمودن «تالک»، ماده اولیه پودر اطفال سالانه صدها هزار دالر به دست می‌آورد.

تالک نرم ترین ماده معدنی شناخته شده در زمین است که به آسانی قابل گردآوری می‌باشد. این ماده معدنی در اصل از مگنیزیم هایدرت سیلیکات تشکیل شده و کاربردهای گوناگونی دارد که آن را می‌توان در صنایع آرایشی و صحی، صنایع کیمیایی، ساختمان سازی، نساجی، کشاورزی و دامداری و همچنان ساختن مواد منفجره استفاده کرد.

بیشتر این معادن در ابتدا به پاکستان صادر شده و از آنجا دوباره به کشورهای دیگر صادر می‌شود. پاکستان بیش از یک سوم از واردات تالک آمریکا را به خود اختصاص داده است.

به نوشته اسپوتنیک، چندی قبل سازمان «گلوبل ویتنس» یا دیدبان جهانی با نشر یک گزارش نوشت که داعش با استخراج  ماده معدنی «تالک» در افغانستان، بخشی از هزینه های جنگی‌اش را تامین می‌کند. در این گزارش گفته شده که بخشی از این ماده معدنی بیشتر به آمریکا و اروپا برده می‌شود.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر