کد خبر: ۶۵۸۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
عارف:

رئیس بنیاد امید ایرانیان در یاداشتی نوشت:اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان در هنگام نوشتن بلرزد و آثارشان با اعمال سلیقه ممیزی شود.

اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان در هنگام نوشتن بلرزدبه گزارش حوزه احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان به مناسبت روز قلم یاداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

این یادداشت به شرح زیر است:

چهارده تیرماه که با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز قلم در تقویم رسمی کشورمان نامگذاری شد، فرصتی است که بیش از دیگر ایام درخصوص نقش و تاثیرگذاری صاحبان قلم و اندیشه در تعالی فرهنگی کشورمان سخن گفته شود.

حرمت نهادن به قلم آنچنان مهم و ارزشمند است که در آیات و روایات ما تاکیدات زیادی نسبت به آن شده است. بارها تاکید کرده‌ام که اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان در هنگام نوشتن بلرزد و آثارشان که با تلاش فراوان به رشته تحریر در می‌آید نباید با اعمال سلیقه ممیزی شود، زیرا ممیزی تولیدات صاحبان قلم، انگیزه آنها را برای غنا بخشیدن به فرهنگ این مرز و بوم از بین می‌برد و اگر نخبگان جامعه ما بواسطه سانسور آثارشان بی‌انگیزه و گوشه‌نشین شوند، مطمئناً روند توسعه و پیشرفت کشور با مخاطرات جدی رو‌به‌رو می‌شود.

با تبریک روز قلم به همه اصحاب قلم، امیدوارم با نگاه متعهدانه و دلسوزانه‌ این قشر از جامعه، بیش از گذشته شاهد تاثیرگذاری این عزیزان در فضای فرهنگی کشورمان باشیم.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر