کد خبر: ۶۵۸۷۷۸۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
با هدف ارتباط فرهنگی؛

سخنگوی شورای شهر قم گفت:سیاست بر این است بوستان‌ها در کنار مساجد ساخته شوند تا در زمینه ی مباحث فرهنگی با مساجد در ارتباط باشند.

بوستان ها همسایه مساجد می شوندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛محمود مسگری،سخنگوی شورای شهر قم با بیان اینکه در بحث بوستان‌های واقع در کمربند سبز اطراف شهر همکاری بین دستگاهی ضروری است اظهار کرد: کمربند سبز اطراف شهر اولویت نخستین است که مشارکت دستگاه‌های متولی زمین مانند منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی می‌تواند مؤثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: بحث استانداردسازی بوستان‌های موجود از دیگر موارد است تا وضعیت موجود بوستان‌ها از نظر نوع کشت، درختان و فضاهای بازی بهینه شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پیگیری احداث بوستان‌ها در بافت فرسوده و با محوریت مساجد مانند بوستان انقلاب واقع در خیابان چهارمردان گفت: بخشی از بافت‌های این منطقه تملک و تخریب شده و این بوستان در حال آماده‌سازی است تا راه‌اندازی شود.

مسگری عنوان کرد: بوستان‌هایی مانند بوستان علوی، جوان، غدیر و مهدی دارای کارکرد شهری هستند در حالی که بوستان‌های محلی به صورت کوچک در دسترس ساکنان قرار دارند.

وی یادآور شد: امنیت بوستان‌ها از دیگر مباحث است که با نیروی انتظامی جلساتی برگزار شده تا امنیت بوستان‌ها تأمین شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم  بحث تملک را از جمله مشکلات بزرگ عنوان کرد و افزود: در بحث بوستان‌ها قانون مربوطه برداشته شده بنابراین نمی‌توانیم از طریق اعمال فشار تملک انجام دهیم به همین دلیل تملک کار مشکلی است و از طرفی دیگر ساکنان این مناطق به محل زندگی خود علاقه دارند.

مسگری خاطرنشان کرد: سیاست بر این است که بوستان‌ها در کنار مساجد باشند تا در زمینه مباحث فرهنگی ارتباط با مسجد حفظ و از این فضا به عنوان فضای فرهنگی استفاده شود.

وی یادآور شد: تملک در مناطقی که اکنون فضای سبز ندارند کار مشکلی است و هزینه بالایی نیاز دارد که همکاری ساکنان در این بخش برای احداث بوستان نیاز است.

انتهای پیام/ش

وضعیت بوستان های قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر