کد خبر: ۶۵۸۷۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

موسوی در رابطه با پزشک خانواده گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال رفع نقاط ضعف در اجرای پزشک خانواده هستیم.

نقاط ضعف پزشک خانواده رفع می شود/ در تامین دارو مشکلی نداریمبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در رتبه داخلی، رتبه نهم را کسب کردیم، اضافه کرد: این موفقیت، پتانسیل بالای دانشگاه و پیشرو بودن در فعالیت ها را نشان می دهد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در گذشته رقیب اصلی کشورمان مان در گزارش های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  دانشگاه های ترکیه و مصر بودند، خاطرنشان کرد: مصر را سال ها پیش پشت سر گذاشتیم و هم اکنون با پشت سر گذاشتن ترکیه توانستیم جزو دانشگاه های برتر جهان اسلام قرار بگیریم.

امضای تفاهم نامه با دانشگاه های روسیه و فرانسه

موسوی از تعامل دانشگاه علوم پزشکی مازندران با دانشگاه های فرانسه و روسیه خبر داد و افزود: هیئت هایی به کشورهای مذکور اعزام کردیم و درصد انعقاد تفاهم نامه هستیم تا اقدامات مشترکی را انجام دهیم.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در تلاش هستیم تیپ دانشگاه را از تیپ دو به یک ارتقا دهیم و در این زمینه اقداماتی را انجام دادیم.

رفع نقاط ضعف پزشک خانواده

موسوی در رابطه با پزشک خانواده گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال رفع نقاط ضعف در اجرای پزشک خانواده هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه در این راستا ۱۲ گام پیش بینی شده تا مشکلات به تدریج رفع شود، افزود: بدنبال آن هستیم تا سیستم ارجاع و پزشک خانواده به نقطه مشترکی برسند.

اغماضی در قصور پزشکی نداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه هیچ اغماضی در قصور پزشکی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: بدنبال آن هستیم که سیستم را ترغیب کنیم تا خطاها را گزارش کند و این مساله در دراز مدت به نفع مردم است.
 
موسوی با اعلام اینکه خطاهای پزشکی در مازندران نسبت به کشور وضعیت معمولی دارد، اضافه کرد: در این ارتباط کمیسیون های قانونی فعال بوده و همه موارد مشکوک را به این کمیسیون ها ارجاع می دهیم.
 
وی با بیان اینکه سالانه ۵۰ هزار مرگ در اثر خطاهای پزشکی در فرانسه رخ می دهد، یادآور شد: در همه بخش ها خطا وجود دارد و حوزه پزشکی هم مستثنی از این امر نیست.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: در بخش هایی که در ارائه خدمت کوتاهی صورت گیرد، با قاطعیت ورود پیدا می کنیم.

یونیت ویژه دندانپزشکی برای بیماران خاص

موسوی در رابطه با ارائه یونیت های دندانپزشکی برای بیماران خاص گفت: در این زمینه یکسری مشکلات ناشی از معضلات فرهنگی داریم که باید رفع شود.
 
وی با اعلام اینکه همه بخش های بهداشتی و درمانی موظف به ارائه خدمت به بیماران خاص هستند، افزود: یونیت ویژه دندانپزشکی در بیمارستان بوعلی مستقر بوده و آماده ارائه خدمات به اینگونه بیماران است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه در تهیه و تامین دارو در شرایط فعلی مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: بخش دارو از ارز دولتی استفاده می کند و ارزهای غیررسمی نیز در این زمینه تاثیری نخواهد داشت.
 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر