کد خبر: ۶۵۸۷۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
مدیر عامل بانک مسکن:

رحیمی انارکی گفت: در مناطقی که مازاد عرضه مسکن وجود داشته باشد، تسهیلات ساخت پرداخت نمی‌شود.

تسهیلات ساخت در مناطق مازاد عرضه مسکن پرداخت نمی‌شود/ افزایش 70 درصدی تسهیلات پرداختی در سه ماهه ابتدای سالبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن در حاشیه  نشست برررسی‌های چالش مسکن با بیان اینکه مجموعه‌ مأموریت‌های بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی دولتی تعیین شده است، گفت: این مأموریت‌ها به تأمین منابع مالی مسکن اقشار متوسط و کم‌درآمد کمک می‌کند.

وی ادامه داد: هم اکنون گروه هدف ما دهک‌های 4،5، 6 و 7 است و برنامه‌های اصلی بانک تأمین منابع مالی این دهک‌هاست.

انارکی با بیان اینکه در ارتباط با افتتاح صندوق پس‌انداز مسکن یکم شرایط مناسبی در حال حاضر وجود دارد، گفت: مشتریان بانک از نرخ سود 6 و 8 درصد اقتصاد خود را پرداخت می‌کنند و تا کنون 450 هزار فقره افتتاح حساب داشته‌ایم.

مدیر عامل بانک مسکن گفت:‌ از این 450 هزار فقره 350 هزار فقره آن زنده است که به صورت بالقوه به مشتریان و سازندگان پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ما با اطلاعاتی مواجه شدیم که متاسفانه در ساخت و سازهای فعلی گروه هدف ،بانک متقاضی خرید واحدهای کوچک متراژ هستند گفت: ولی هم اکنون روند پروانه‌های ساختمانی به گونه‌ای در حال پیشرفت است که میانگین ساخت مسکن حدود 150 متر مربع است.

انارکی تصریح کرد: بنابراین ساخت و سازها متناسب با گروه هدف مسکن یکم نیست.در سال 97 مقرر شد پرداخت تسهیلات بانک مسکن به صورت هدفمند و هوشمند انجام شود.

مدیر عامل بانک مسکن یادآور شد: از اینرو به واحد‌هایی تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود که الگوهای مصرف را در ساخت رعایت کرده باشند.

وی تاکید کرد: تسهیلات ساخت در تهران به طور میانگین 75 متر و در سایر شهرها 100 متر مربع است.

انارکی با بیان اینکه به مناطقی از تهران تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود تقاضای خرید در آن مناطق بیشتر باشد گفت: در جاهایی که مازاد عرضه مسکن باشد، تسهیلات ساخت ارائه نمی‌شود.

مدیر عامل بانک مسکن افزود: برای کمک به ساخت واحدهای ایمن در برابر زلزله سیاست‌های مکمل اتخاذ شده که به همین دلیل تسهیلات ساخت واحدهای سنتی‌ساز را کاهش و در مقابل تسهیلات صنعتی سازی را افزایش داده‌ایم.

وی اظهار کرد: این تسهیلات به انبوه‌سازان حرفه‌ای تعلق می‌گیرد و به افرادی که از فناوری‌های نوین استفاده کرده و مبحث 19 را که مرتبط با کاهش هدر رفتن انرژی در ساخت و ساز است، رعایت کرده باشد یک درصد تخفیف در نرخ سود ارائه خواهد شد بنابراین نرخ سود در این تسهیلات از 18 به 17 درصد کاهش یافته است.

انارکی توضیح دهد: در سه ماهه ابتدای امسال مجموع تسهیلات پرداختی به بخش مسکن از نظر تعداد واحدها 68 درصد و از نظر مبلغ  بیش از 70 درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل بانک مسکن تاکید کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم امسال 700 هزار واحد مسکونی را تأمین مالی کنیم، این در حالی است که در سال گذشته 540 هزار واحد بود .در نتیجه امسال 160 واحد  بیشتر در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام/

افزایش 70 درصدی تسهیلات پرداختی در سه ماهه ابتدای سال

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر