کد خبر: ۶۵۸۸۰۸۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲

معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امسال 11 هزارمیلیارد ریال برای کمک به صادرات با تخصیص صد در صدی پیش بینی شده است.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،امیرباقری، دیشب در نشست هم اندیشی رفع بحران صنایع فرش ماشینی و نساجی کاشان که به همت و پیگیری موکد نماینده کاشان دراتاق بازرگانی این شهرستان برگزارشد گفت: این تسهیلات به صورت جوایز صادراتی، کمک به کاهش هزینه های صادراتی و نقل و انتقالات صادرات پرداخت می شود و صد در صد قابل تخصیص است.

وی، با تاکید بر  شرایط اقتصادی امروز کشور  وپذیرش این مساله که منابع گسترده ای در اختیار نیست گفت: اما می توان همه مشکلات و چالش ها را با همدلی ف تعامل و انسجام و برنامه ریزی برطرف کرد.

به گفته معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی،  دولت از مسائل بی اطلاع نیست بلکه به طور کامل آگاه است و نسبت به آن واکنش نشان می دهد.

باقری هدف دولت را حمایت از تولیدکنندگان  دانست و گفت :  در مصوبه های شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی، هم اکنون پشتوانه لازم برای تامین منابع بانک ها وجود دارد اما دولت به دنبال رشد نقدینگی نیست.

وی تصریح کرد: دولت تلاش دارد تا به جای عرضه نقدینگی جدیدی در بازار، رشد سرمایه در گردش افزایش یابد و سرمایه های بازار، ملک، طلا و ارز در مسیر تولید تغییر جهت بدهد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی،   اظهارداشت: تمایل دولت به پائین بودن نرخ سود تسهیلات بانکی است و از این رو خطوط اعتباری مشخصی دنبال می شود تا به صورت مدیریت شده در اختیار بانک ها قرار بگیرد و در نتیجه صنایع تسهیلات ارزانتری دریافت کنند.

به گفته باقری ، جریمه های مشتریانی نیز که در سال جاری بدهی های خود را پرداخت و با بانک ها تسویه حساب کنند، بخشوده خواهد شد.

اختصاص 200 هزار میلیارد ریال برای طرح رونق تولید/ قابل پرداخت برای طرح های با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی

وی در ادامه از تخصیص 200 هزار میلیارد ریال برای طرح رونق تولید در سال جاری به رغم برخی محدودیت های بودجه سال 1397 برای کمک به صنایع داخلی همانند سال گذشته خبر داد و گفت: این اعتبارات برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و طرح های با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی پرداخت می شود.

تخصیص بودجه به مبلغ 120 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی ، همچنین با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار در قالب تبصره 18 قانون بودجه مبلغ 120 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت افزود:  معادل همین رقم در حوزه بانکی و افزون بر 300 هزار میلیارد ریال نیز از بودجه در اختیار بخش های تولیدی قرار خواهد گرفت که به طور طبیعی نرخ سود آنها پائین تر از سودهای بانکی رایج می باشد.

اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار نیز از منابع صندوق توسعه ملی برای بخش تولید در روستاها

باقری ،  اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار نیز از منابع صندوق توسعه ملی در سال جاری برای بخش تولید در روستاهای کشور را خاطرنشان کرد و گفت:  منابع آن نیز 120 هزار میلیارد ریال است که برای حمایت از تولید در حاشیه این مناطق و شهرهای کم جمعیت هزینه خواهد شد.

بیش از یک هزار و 200 واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ در شهرستان کاشان وجود دارد که بیشتر آنها در زمینه تولید فرش ماشینی فعالیت دارند.

شایان ذکر است : نشست اضطراری ملی هم اندیشی نمایندگان وزیر اقتصاد در اتاق کاشان با حضور امیر باقری معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه مدیرعامل بانک ملی ایران به منظور خروج صنعت فرش ماشینی  ونساجی منطقه کاشان از بحران نبود نقدینگی و مواد اولیه در اثر چالش های ناشی از بازار ارز  در اتاق بازرگانی کاشان برگزارشد که در جلسه صبح نیز با حضور نمایندگان وزیر صمت در شهرک سلیمان صباحی بیدگلی و اتاق کاشان تشکیل شد.

این نشست مهم هم اندیشی و اضطراری ملی نمایندگان وزیر صنعت و اقتصاد با پیگیری های دوماهه دکتر ساداتی نژاد نماینده کاشان برای  خروج صاحبان صنایع فرش ماشینی منطقه کاشان از بحران در اتاق بازرگانی کاشان و شهرک صنعتی صباحی بیدگلی برگزارشد.

گفتنی است نماینده کاشان هفته گذشته در نشست خبری با اهالی رسانه اعلام کرده بود در صورت رسیدگی نکردن به بحران مالی و تامین نشدن مواد اولیه و سرمایه در گردش تا دو هفته دیگر خطوط تولید ریسندگی و بافندگی در این منطقه متوقف خواهدشد.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر