کد خبر: ۶۵۸۸۵۶۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵

هزار و ۳۳۸ مورد نمونه برداری نیمه دوم خرداد امسال از خون و بافت پرنده برای انجام آزمایش به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سید حسین رضوانی مدیر کل دامپزشکی مازندران گفت: هزار و ۳۳۸ مورد نمونه برداری نیمه دوم خرداد امسال از خون و بافت پرنده برای انجام آزمایش به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال شده است که هیچ موردی از وجود این ویروس در پرندگان مشاهده نشده است.

وی افزود: اداره بهداشت و مبارزه با بیماری‌های طیور این اداره کل از واحد‌های بومی، بازار پرندگان و مزارع صنعتی بصورت مداوم این بیماری را ارزیابی کرده است.

رضوانی گفت: با اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی مازندران و رعایت قرنطینه و امنیت زیستی در واحد‌های صنعتی امسال تاکنون، از وقوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این موردی گزارش نشده است.

مدیر کل دامپزشکی مازندران تاکید کرد: خطر وقوع این بیماری همچنان به قوت خود باقی است و از مرغداران صنعتی درخواست می‌شود با بیمه کردن جوجه‌ها در طول دوره پرورش، همه موارد بهداشتی، قرنطینه‌ای و امنیت زیستی را در واحد‌های خود رعایت کرده تا دچار خسارت نشوند.

وی با اشاره به اینکه مشکل عمده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این استان بیشتر واحد‌های بومی و روستائی را در بر می‌گیرد به روستائیان مازندران هشدار داد: از خرید انواع جوجه ماکیان از دوره گرد‌ها و دستفروشان بطور جدی خودداری کرده و در صورت خرید، پرندگان جدید را بصورت محصور شده تا مدتی در مکانی جدا نگهداری کنند.
انتهای پیام/آ

نبود ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر