کد خبر: ۶۵۸۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تمایل وزارت بهداشت برای اجرای کامل طرح پزشک خانواده در برنامه ششم توسعه خبر داد.

سرانجام طرح «پزشک خانواده» به کجا رسید؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابوالفضل سروش عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد سرنوشت طرح پزشک خانواده، گفت: این طرح در برنامه پنجم و ششم توسعه وجود داشت و دارد، اما متأسفانه تا به امروز به صورت کامل اجرا نشود.

وی افزود: در برنامه پنجم قرار بر این شد که این طرح به صورت آزمایشی در چند استان اجرا شود و درصد موفقیت آن مورد ارزیابی قرار گیرد، البته اجرای آزمایشی این طرح تا حدود زیادی موفقیت آمیز بود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز اجرای این طرح در این چند استان متوقف نشده است، اما وزارت بهداشت در حال تهیه پرونده‌های الکترونیک برای خانوار‌ها است، بنابراین وزارت بهداشت در برنامه ششم به صورت جدی مصمم است این طرح را فراگیر و در کل کشور اجرا کند.

سروش با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در مرحله آزمایشی موفق بوده و انتظار می‌رود که در کل کشور اجرا شود، گفت: طرح پزشک خانواده علاوه بر این که یک مسئله ملی است، یک سیستم بین المللی هم محسوب شده و اکثر کشور‌های موفق دنیا در زمینه بهداشت و درمان، آن را اجرا کردند؛ بنابراین درکشور ما نیز به دلیل توجه به طرح تحول سلامت، ناگزیر به اجرای آن هستیم


بیشتر بخوانید:پیگیر اجرای طرح پزشک خانواده در شهر هستیم 


وی با اشاره به اینکه بودجه‌ای که قرار است صرف اجرای طرح تحول شود باید هدفمند‌تر شود، افزود: پایه و مقدمه این طرح اجرای سراسری پزشک خانواده در کل کشور است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در خصوص وضعیت فعلی طرح تحول سلامت تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت در حال حاضر بر خلاف تصور عده‌ای قطع نشده است، اما هزینه‌ها و اعتبارات مورد نیاز، اختصاص پیدا نمی‌کند؛ به همین دلیل است که بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در پایبندی به این طرح، دچار مشکل هستند؛ البته به صورت کلی طرح در حال حاضر در حال اجرا و به قوت خود باقی است، ولی اعتبار و تغذیه مالی آن کامل نیست.
منبع: مهر

انتهای پیام/

طرح پزشک خانواده در برنامه ششم توسعه اجرایی می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر